Kamper najlepszym środkiem lokomocji turystów?

257
kamper

Pandemia koronawirusa wciąż zbiera śmiertelne żniwo, ale jak się okazuje, jest spore zapotrzebowanie na wyjazdy turystyczne, w tym na majówkę, na przykład. Coraz częściej z uwagi właśnie na obostrzenia związane z izolacją społeczną polscy turyści decydują się na wykorzystanie kamperów. Długotrwałe przebywanie w izolacji wygenerowało bardzo duże deficyty, jeśli chodzi o przemieszczanie się. Dlatego też nasz apetyt na wyjazdy dalsze i bliższe rzeczywiście jest teraz wyostrzony. Nudzą nam się przecież już seriale telewizyjne i jesteśmy spragnieni nawet krótkiego wypadu za miasto. Niestety okazuje się, że prywatne kwatery oraz pensjonaty i hotele nadal są zamknięte. W takich okolicznościach właśnie najbardziej bezpiecznym i wręcz doskonałym rozwiązaniem będzie wynajem kampera. Oczywiście trzeba się tu też liczyć z pewnymi kosztami, szczególnie z uwagi na większe zainteresowanie tą formą transportu.

Optymalne technologie transportowe

Współczesny świat generuje w społeczeństwach bardzo dużą potrzebę niezależności i mobilności. To właśnie innowacyjne technologie transportowe będą nam tu bardzo pomagały. Okazuje się też, że już przed pandemią koronawirusa zauważone było znacznie większe zapotrzebowanie na korzystanie z kamperów. To jednak właśnie poprzez co jakiś czas uruchamiany lockdown popularność ich będzie rosła. A jeżeli ktoś raz zakosztował takiej podróży, już nigdy o niej nie zapomni. Można by to przyrównać do wprowadzenia modelu pracy hybrydowej. Sprawdziła się przecież w praktyce i pozostanie już z nami nawet po zakończeniu pandemii. Podobnie jest właśnie z kamperami i nowoczesnymi przyczepami kempingowymi. Statystyki pokazują zresztą, że ceny kamperów używanych w ostatnim roku wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent, co tylko udowadnia ogromne nimi zainteresowanie.

Szczyt turystycznej mody

Bezwzględnie więc podróżowanie kamperami to aktualnie jest szczyt turystycznej mody również właśnie w naszym kraju. Niezależność oraz pełna swoboda w wyborze miejsca, do którego chcemy się udać to atuty, które nie dadzą się porównać z żadną inną ofertą turystyczną. Nie bez znaczenia są oczywiście także wszystkie te czynniki, które będą gwarantowały komfort podróżowania oraz pobytu na miejscu. Kluczowe w kontekście bezpieczeństwa będzie tutaj oczywiście to, że możemy w całkowicie bezpieczny sposób udać się na weekend albo na majówkę i zatrzymać się gdzieś z dala od skupisk ludzkich, a więc usunąć niemal całkowicie ryzyko zarażenia groźnym wirusem. Kluczowy będzie jednak wybór konkretnego modelu pojazdu, a to wiąże się oczywiście z pewnym wydatkiem.

Nowoczesne technologie muszą kosztować

Jeżeli chodzi o wynajem nawet niezbyt nowoczesnego kampera, który niekoniecznie musi być naszpikowany po dach innowacyjnymi technologiami, to wszystko będzie zależało tu od terminu, który wybraliśmy. Trzeba liczyć się z tym, że większość osób znacznie wcześniej rezerwuje te pojazdy na przykład na majówkę. Poza tym część wypożyczalni wprowadza pewne limity wynajęcia tych pojazdów. Są firmy udostępniające kampery, które w ofercie umieszczają informację, że “majówka” to co najmniej 10 dni wynajmu. A poza tym modele kamperów mogą być wyposażone w bardziej lub mniej nowoczesną toaletę, funkcjonalny zlewozmywak lub dodatkowe miejsca do spania. Do tego dochodzi jeszcze nawigacja GPS i na przykład napęd hybrydowy.

FP Markets

Kampery jako nowy model egzystowania?

Okazuje się, że forma podróżowania turystycznego poprzez wykorzystanie kamperów odbija się również niejednokrotnie na ogólnych preferencjach egzystencjalnych wielu osób. Nie brakuje przykładów, również w Polsce, gdy konsumenci po kilku doświadczeniach związanych z podróżą kamperem decydują się na dłuższą wyprawę nawet na kilka miesięcy lub kilka lat pracując zdalnie. Tacy współcześni nomadzi co jakiś czas na miejsce pobytu wybierają różne kraje europejskie.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.