Joe Biden przemawiał wczoraj. S&P 500 lepiej o 0,40%.

141
Profesjonalny trader
J2T Trade

Główne rynki akcyjne z Wall Street zakończyły poniedziałek zyskami. Indeks S&P 500 pokazał się lepiej ogółem o 0,40%. W poniedziałek przemawiał prezydent USA, Joe Biden. Wystąpienie utrzymane było w pozytywnych nastrojach. Czy indeks S&P 500 przedłuży wczorajsze zyski?

Indeksy przedłużają zysk

Poniedziałek, 15 sierpnia indeks S&P 500 zakończył ze wzrostem. Notowania amerykańskiego indeksu spółek dużych wzrosły w ogólnym rozrachunku o 0,40%. Indeks S&P 500 kontynuował tym samym zyski z ostatniej sesji ubiegłego tygodnia. Była to jednak dopiero czwarta zyskowna sesja w tym miesiącu.

Bez znacznej przewagi wśród spółek

Spółka Illumina wchodzi również w skład indeksu S&P 500. To ona osiągnęła wczoraj najwyższy poziom zmiany ceny. Wycena firmy zmieniła się korzystnie o 8,77%. Przewodziła ona jednocześnie składowym zyskującym. Warto zauważyć, że żadna z rynkowych stron nie osiągnęła liczebnej przewagi. Na końcowy zyskowny wynik indeksu wpłynął fakt, iż najważniejsze dla indeksu komponenty notowały wzrost. Stronę spadkową zdominowało Warner Bros. Kurs akcji spółki spadł o 4,09%.

Pozytywne nastroje w Białym Domu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przemawiał w poniedziałek. Podczas wystąpienia najważniejszy mieszkaniec Białego Domu podkreślił, że jego plan gospodarczy działa i dzięki niemu utworzono 9,5 mln miejsc pracy. Ton wypowiedzi utrzymywany był w pozytywnych nastrojach. Biden przyznał, że jego administracja zdołała obniżyć stopę bezrobocia do rekordowego poziomu sprzed 50 lat. Teraz rządzący walczą z inflacją, a od prezydenta oczekuje się, że podpisze ustawę o redukcji inflacji.

FP Markets

Punkt widzenia – poziom 4 300 strzelony!

Indeks S&P 500 podjął się wczoraj realizacji scenariusza głównego. Opisywał on ruch wzrostowy następująco: „Podejście pod wyższe zakresy w najbliższym czasie wchodzi w grę. Jednak dobrze by było, aby indeks nieco cofnął. Takie cofnięcie może mieć miejsce na zasadzie nadbicia poziomu TFR. Kluczowe jest utrzymanie tego zakresu, aby można było mówić o kolejnych wzrostach. Utrzymanie poziomu, a następnie jego re-test od góry dać może początek impulsom wzrostowym. Targetem będzie strefa 4 290-4 300”.

Rzeczywiście cena cofnęła wczoraj do poziomu TFR. Okolice tego poziomu zostały dokładnie zbadane, a po re-teście od góry wczorajszego TFR rynek wygenerował impuls wzrostowy. Target został osiągnięty. Aktualnie kurs oscyluje w okolicy 4 300. Poziomy na dziś uległy zmianie.

Scenariusz główny – spadkowy

Pomimo trwania w zależności wzrostowej dziś na rynku może dojść do korekty. Indeks S&P 500 może dziś przebić nowy poziom TDP. Jeśli tak się stanie, re-test od dołu tego poziomu otworzy potencjał zejścia w stronę średniej SMA 88. 

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 16.08.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Przebicie nowego TDP odbyć się może na zasadzie sprawdzenia czy w tej okolicy siła popytowa pokaże siłę. Jeżeli szybkim ruchem cena powróci powyżej TDP, otworzy to możliwość wzrostową. Re-test od góry poziomu TDP stanowić może podstawę ruchu wzrostowego. Ten sięgnąć mógłby 4 340.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 16.08.2022

Konkluzja

Indeksy z Wall Street trwają w szerszych zależnościach wzrostowych. Jednak przed dalszą wspinaczką, dobrze byłoby zobaczyć układ korekcyjny. Ten mógłby odbyć się na zasadach opisanych w powyższej projekcji spadkowej. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 16.08.2022.

TSR : 4 377

TFR : 4 332

TDP : 4 284

TFS : 4 238

TSS : 4 191

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.