Jaka jest przyszłość branży konopnej w Polsce? – debata 16 września

Debata przyszłość branży konopnej
J2T Trade

Crowdway

Informacja prasowa

Już 16 września w godzinach 18:00-19:30 odbędzie się debata przedstawicieli polskiej branży konopnej. Wezmą w niej udział założyciele i prezesi czołowych spółek z rodzimego rynku, w tym Przemysław Zawadzki i Maciej Kowalski. Widzowie będą mogli dołączyć do wydarzenia i śledzić online w serwisie Facebook https://www.facebook.com/events/3065873233634252

Debatę organizuje Crowdway, platforma crowdfundingu inwestycyjnego, przy wsparciu której finansowanie społecznościowe pozyskały m.in. Alba Konopie – spółka zebrała 2,4 mln zł w zaledwie 6 godzin, Kombinat Konopny – 4,2 mln zł w niespełna 40 minut i rekordzista, CanPoland – 4,4 mln zł w 11 minut. Obecnie trwa kampania Freedom Farms, którą kwotą 2,7 mln zł wsparło dotychczas ponad 800 inwestorów.

Branża konopna rozwija się bardzo dynamicznie. Firmy z branży widzą różne zastosowania konopi, od olejków CBD, poprzez tekstylia, do materiałów budowlanych. Emisje crowdinvestingowe tego typu spółek wciąż interesują inwestorów i wiemy, że chcą oni lepiej poznawać ten biznes. Dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie, podczas którego mogą dowiedzieć się więcej i na żywo zadać pytania ekspertom – tłumaczy Tomasz Kowcun, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Crowdway.

W debacie goście odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości rynku w kontekście prawnym, legislacyjnym czy po prostu biznesowym. Będzie to wyjątkowa okazja, by porozmawiać o różnorodności spółek konopnych i o tym, jaka jest świadomość konsumentów w tym zakresie i jak można działać na rzecz ich edukacji.

FP Markets

Debata przyszłość branży konopnej

Udział w wydarzeniu potwierdzili:

Przemysław Zawadzki, prezes Freedom Farms

Przedsiębiorca, plantator i aktywista konopny, który ostatnie 12 lat poświęcił na dogłębne poznanie tej rośliny. Współtwórca marki Freedom Farms, były prezes Cannabis Light oraz inicjator wielu konopnych przedsięwzięć, zarówno biznesowych, jak i społeczno-politycznych. Autor książki „Uprawa Konopi Outdoor w pigułce” i Master Grower, który realizował projekty w wielu państwach europejskich.

Stanisław Raźniewski, prezes Alba Konopie

Twórca i współwłaściciel marki Alba Hemp. Pasjonat konopi oraz fenomenu tej rośliny w zakresie wszechstronności jej zastosowań. Przedsiębiorca, prezes, pomysłodawca i założyciel Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej z biurami w Polsce (Wrocław) oraz Gruzji (Tbilisi).

Zbigniew Pisarski, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej CanPoland

Przedsiębiorca i społecznik. Prezes Zarządu i współwłaściciel firmy Terplast Nowe Technologie (TNT), spółki będącej właścicielem m.in. firmy Agropoli sp. z o.o. – polskiego lidera produkcji przędzy z polipropylenu. Mieszkając w Los Angeles na przełomie 2018/2019 prowadził badania nad rozwojem amerykańskiego i kanadyjskiego rynku medycznej marihuany, co doprowadziło do powstania firmy CanPoland.

Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego

Pionier uprawy i przetwórstwa konopi włóknistych w Polsce. W latach 2014-18 założyciel i Prezes firmy HemPoland, która została wyceniona na 100 mln zł, rzecznik prasowy stowarzyszenia Wolne Konopie w latach 2011-2014, aktywista i popularyzator wiedzy o konopiach.

Debatę poprowadzi Michał Stanek, prezes Q Vualue SA, wieloletni inwestor i prowadzący programy TV o tematyce finansowej.

O Crowdway.pl

Crowdway.pl to jedna z największych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Na koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 70 mln zł, w tym już ponad 22 mln zł w 2021 r. (kampanie zakończone). Od stycznia 2021 r. 5 kampanii osiągnęło 100 proc. celu. Crowdway.pl jest laureatem konkursu Złote Spinacze 2020 w kategorii „PR finansowy i relacje inwestorskie” za emisje dla spółek Janusza Palikota. Operatorem platformy jest Crowdway sp. z o.o., która jest częścią Vortune Equity Group S.A. Vortune Equity Group udostępnia szeroki zakres form pozyskiwania kapitału w ramach crowdfundingu udziałowego, przez programy private equity, po instrumenty finansowe. Więcej na: www.crowdway.pl

Kontakt dla mediów:
CROWDWAY
Email: lp.ya1708644116wdwor1708644116c@aid1708644116em1708644116
Katarzyna Jeznach, +48 509 790 356

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.