Jak wybrać najlepszego brokera kryptowalutowego?

broker kryptowalutowy
J2T Trade

broker kryptowalutowyBitcoin to jedna z najbardziej znanych, choć nie jedynych, kryptowalut na świecie. W związku z nią pojawiły się alternatywne coinsy, inaczej alt coiny, jakie pozwalają na inwestycje w kryptowaluty o podobnym charakterze do BTC.

Bitcoin to jedna z najbardziej znanych, choć nie jedynych, kryptowalut na świecie. W związku z nią pojawiły się alternatywne coinsy, inaczej alt coiny, jakie pozwalają na inwestycje w kryptowaluty o podobnym charakterze do BTC. Można inwestować w Litecoiny, kupować Ethery z platformy Ethereum, ale również inwestować w Ripple i mniej znane kryptowaluty. Pytanie tylko, jak to zrobić? Jedną z możliwości jest nawiązanie współpracy z odpowiednim brokerem oferującym waluty wirtualne. Jak wybrać takiego, z którym współpraca przyniesie inwestorami spodziewane korzyści?

Kim jest broker kryptowalutowy?

Broker jest pośrednikiem, który działa na różnych rynkach finansowych i ułatwia klientom inwestowanie posiadanego kapitału w odpowiednie dla nich aktywa. Mogą to być zarówno waluty tradycyjne, fiducjarne, jak i surowce czy inne aktywa. Broker czy też makler na giełdzie papierów wartościowych przekazuje zlecenia kupna i sprzedaży wybranych walorów na parkiet giełdowych. A jak pracuje broker kryptowalutowy? W jego przypadku praca sprowadza się do udostępniania klientom platform transakcyjnych, zwykle desktopowych, przeglądarkowych lub mobilnych, za pośrednictwem których można kupować i sprzedawać wybrane kryptowaluty. W zależności od wybranej oferty, inne możliwości zapewni takie narzędzie inwestycyjne swoim użytkownikom.

Rodzaje działalności brokerów na rynku kryptowalut

Broker może zarówno ułatwiać nabywanie kryptowalut, jakie klienci powinni trzymać w swoim prywatnym portfelu cyfrowym, z szyfrowanym dostępem, ale może również pozwalać w prosty sposób na korzystanie z produktów CFD. To kontrakty na różnice kursowe, które także umożliwiają w sposób pośredni inwestować w waluty cyfrowe, bez konieczności ich kupowania i przechowywania. Brokerzy CFD na rynku kryptowalutowym pozwalają na zajmowanie krótkich pozycji na waluty cyfrowe, przez co można spekulować, że wartość aktywów spadnie i z tego czerpać realne korzyści finansowe.

FP Markets

By móc podjąć współpracę z brokerem kryptowalutowym, trzeba zdecydować się na jedną z przedstawionych ofert.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze brokera kryptowalutowego?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu inwestycji kryptowalutowych, możesz nawiązać współpracę z brokerem. Upewnić się trzeba, czy dysponuje on w pierwszej kolejności takimi walutami wirtualnymi, które interesują daną osobę. Są brokerzy, którzy skupiają się jedynie na pośrednictwie w inwestycjach obejmujących Bitcoina i najbardziej popularne altcoiny, jak Litecoin, Ripple i Ethereum. Niemniej jednak, być może inwestor chciałby mieć większy wybór spośród kilku tysięcy walut cyfrowych, jakie obecnie istnieją na kryptowalutowym rynku. Sprawdź też: https://www.xtb.com/pl/edukacja/najlepsze-konto-maklerskie

Dla bezpieczeństwa transakcji podejmowanych przy udziale brokera kryptowalutowego ważne jest, czy znajduje się on pod nadzorem instytucji nadzorczych – w Polsce jest to Komisja Nadzoru Finansowego, ale za granicą mogą być to inne instytucje, jak ASIC, CySEC, ESMA czy FCA. Przy analizowaniu ofert kolejnych brokerów sprawdź, czy dają oni ochronę przed ujemnym saldem, jakim typem brokera są oraz jakie platformy internetowe lub mobilne oferują swoim klientom.

Istotne jest też i to, jaki musi być minimalny depozyt wpłacany przez klienta i w jakiej wysokości spready i prowizje, liczone w pipsach obowiązują u brokera. Zobacz, czy platforma obsługiwana jest w języku polskim i czy zapewnia wsparcie techniczne przez całą dobę.

Dla większości klientów najważniejszą kwestią są przy wyborze brokera kryptowalutowego opłaty, jakie będą ponosić przy nawiązywaniu i realizowaniu takiej współpracy. Broker nie pracuje charytatywnie, dlatego z jakimiś opłatami z pewnością musisz się liczyć. To, czy opłata za wypłatę lub wpłatę pieniędzy i kupno czy sprzedaż kryptowalut zostanie naliczona zależy od rodzaju brokera i wybranej metody płatności. Niektórzy brokerzy działający na światowych rynkach pozwalają na wpłatę środków na swoje konto na platformie brokerskiej za darmo, albo naliczaną symboliczną opłatę. Za to za kupno i sprzedaż kryptowalut pobierają prowizje obliczane w systemie procentowym od wartości transakcji. Im opłaty te będą niższe, tym lepiej dla Ciebie. https://trading-academy.pl/najlepszy-broker-forex-i-cfd/

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.