Jak planować budżet miesięcznie? Zobacz sposoby na oszczędzanie!

295
kalkulacja

Licz, ile wydajesz i ile zarabiasz. Zaplanuj zwiększenie dochodów i realizację celów. Planowanie budżetu miesięcznego pozwoli Ci na spełnianie marzeń!

Prowadzenie domowego budżetu

Kontrola własnych finansów, planowanie i określanie budżetu nie musi być czasochłonnym i trudnym zadaniem.  Przynosi za to same plusy. Prowadzenie domowego budżetu daje możliwość zaplanowania działań w przyszłość, umożliwia oszczędzanie na konkretne cele i sprawia, że śpimy spokojniej.

Jak planować budżet miesięcznie?

Możesz założyć specjalny zeszyt albo wpisywać wszystkie wartości w przygotowanej przez siebie tabelce. Ważne żebyś uwzględniał wszystkie dochody – również te dodatkowe, jak np. planowanie sprzedania niepotrzebnych rzeczy (ubrań, zabawek, książek) czy dochodów z dodatkowych zleceń. Na początku każdego miesiąca wypisz również stałe rachunki, opłaty a także przewidywane koszty transportu, taksówek, paliwa oraz eksploatacji auta (przegląd, naprawy, ubezpieczenie). W innej rubryce wpisz, ile planujesz wydać na jedzenie, również na jedzenie dla zwierząt, jeśli je posiadasz.

Uwzględnij pożyczki na raty, kwoty przeznaczane na zdrowie, wizyty u lekarza, leki oraz siłownię i miesięczne subskrypcje. Warto zapisywać również planowane wydatki na prezenty i rozrywkę (wyjazdy, jedzenie na wynos).

FP Markets

Gdy zaplanujesz wszystko na początku miesiąca, zobaczysz, ile możesz odłożyć na tzw. poduszkę finansową czy przeznaczyć na inwestycje, wakacje lub remont.

Jak oszczędzać na małych kwotach?

Miesięczne planowanie budżetu pozwoli Ci sprawdzić, na czym możesz zaoszczędzić. Może za dużo wydajesz na środki czystości, ubrania lub jedzenie? Kosmetyki lub rozrywkę? Spojrzenie na finanse da Ci obraz całości Twoich zachowań w kwestii pieniędzy. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest odkładanie reszty z każdych zakupów. Możesz wrzucać drobne do skarbonki lub ustawić w bankowości internetowej specjalną usługę.

Co robić, gdy w awaryjnych sytuacjach brakuje środków?

Możemy świetnie planować nasze finanse, oszczędzać i odkładać małe i duże kwoty, jednak bywają sytuację, w których awaryjnie potrzebujemy dodatkowej gotówki. Zamiast pożyczać od znajomych czy rodziny, co nierzadko skutkuje niesnaskami, można skorzystać z prostych internetowych pożyczek na raty z Providenta.

Pożyczka na raty może być dostępna w różnej konfiguracji: na kilka lub kilkanaście miesięcy. Dzięki niej możemy np. sfinansować kolonie dla dziecka, czy kupić wymarzony motocykl, jeśli nie chcemy czekać rok czy dwa aż zaoszczędzimy potrzebną kwotę.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.