Jak kupić dobrą polisę turystyczną w 2022 roku?

248
ubezpieczenie podróżne

ubezpieczenie podróżneKażdy z nas chce, by planowane zagraniczne wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, a przy tym nie rujnowały portfela. Dlatego do każdego wyjazdu warto odpowiednio wcześniej się przygotować. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy. W wielu przypadkach jeden z etapów przygotowań będzie pewnie obejmował zakup polisy turystycznej. Jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie takie ubezpieczenia.

Tanie nie zawsze jest dobre

Istnieje wiele tanich polis, które oferują podstawowy zakres ochrony. Jednak często okazują się one niewystarczające. Maja np. niskie sumy ubezpieczenia, przez co już za prosty zabieg chirurgiczny czy krótki pobyt w szpitalu za granicą trzeba płacić z własnej kieszeni. Jeśli potrzebujesz kompleksowej ochrony, takiej jak np. nieograniczone wydatki na leczenie lub chcesz podróżować z drogą elektroniką, nie wybieraj budżetowych pakietów.

Polisa turystyczna first minute

Ludzie zwykle zostawiają rzeczy na ostatnią chwilę, ale im szybciej kupisz ubezpieczenie podróżne, tym lepiej. Zyskasz więcej czasu na porównanie poszczególnych ofert i wybór najlepszego pakietu. Nie będziesz ryzykować problemów z płatnościami online. Będziesz mieć również większe szanse na znalezienie promocyjnej, często ograniczonej czasowo oferty, dzięki której zaoszczędzisz sporą sumę.

Limity i wykluczone aktywności

W polisach turystycznych                                                                    (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/indywidualne/) obowiązują limity odpowiedzialności ubezpieczyciela podróży dla każdego przedmiotu, o który złożysz roszczenie. Warto o tym pamiętać i sprawdzać sumę ubezpieczenia dla określonego zakresu ochrony. Mowa tutaj nie tylko o kosztach ewentualnego leczenia, ale także np. bagażu. Jeśli planujesz zabrać ze sobą drogi aparat, telefon czy laptop, upewnij się, że masz odpowiednio wysoką polisę, aby w przypadku ich zgubienia, uszkodzenia lub kradzieży nie stracić finansowo.

FP Markets

Ponadto, niektóre wakacyjne aktywności są uważane za zbyt ryzykowne, aby je ubezpieczyć. Wspinaczka skałkowa, nurkowanie, skoki spadochronowe, jazda na motocrossie czy na nartach poza trasami to tylko niektóre z działań, które wiele firm ubezpieczeniowych wyklucza. Jeśli planujesz spędzać czas w taki sposób, rozejrzyj się za dodatkowym pakietem ubezpieczenia, rozszerzającym podstawową polisę turystyczną. Zwykle możesz go dokupić u tego samego sprzedawcy.

Przydatne centrum alarmowe

Sprawdź, czy jesteś w stanie skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Taka usługa nazywa się zazwyczaj assistance. W nagłych wypadkach kontakt z odpowiednim centrum alarmowym powinien być bezproblemowy – na infolinii pracują specjaliści, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą np. w znalezieniu placówki medycznej czy zorganizowaniu transportu. Przed wyjazdem warto zapisać numer telefonu alarmowego swojego ubezpieczyciela podróży.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.