Jak dziś wygląda kapitalizacja rynku kryptowalut?

140
kryptowaluty
J2T Trade

Choć pod koniec czerwca doszło do wyhamowania potężnej, trwającej wiele miesięcy wyprzedaży na rynku kryptowalut, to entuzjaści cyfrowych monet w ostatnich tygodniach znów mają uzasadnione powody do obaw.

Kolejna fala wyprzedaży najistotniejszych cyfrowych monet rozpoczęła się bowiem w połowie sierpnia i w konsekwencji Bitcoin w chwili pisania tego tekstu ponownie jest wart niewiele więcej niż 19 tysięcy dolarów. A jak doskonale wiadomo, gdy kurs BTC znajduje się w silnej tendencji spadkowej, to najważniejsze altcoiny także systematycznie tracą na wartości.

Jak w takiej sytuacji prezentuje się dziś zatem kapitalizacja rynku kryptowalut? Jakie mamy obecnie największe kryptowaluty poza Bitcoinem i Ethereum i ile wynosi ich łączna wartość? Przekonamy się poniżej:

Kryptowaluty znów warte mniej niż bilion dolarów Kryptowaluty

W połowie czerwca bieżącego roku – po raz pierwszy od stycznia 2021 – łączna kapitalizacja rynku kryptowalut zaczęła wynosić mniej niż 1 bilion dolarów. Następnie, po rozpoczętym pod koniec czerwca odbiciu, w połowie lipca łączna wartość wszystkich cyfrowych monet znajdujących się w obiegu znów przebiła tę kluczową wartość.

FP Markets

Niestety nie na długo. Otóż, od 27 sierpnia łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut znów wynosi mniej niż 1 bilion dolarów. W chwili pisania tego tekstu przyjmuje ona wartość około 971 miliardów USD. Dla porównania – 8 listopada ubiegłego roku w szczytowym momencie wyniosła ona 3,01 biliona dolarów.

Ile wynosi kapitalizacja największych kryptowalut?

Oto, jak obecnie kształtuje się kapitalizacja rynkowa 10 największych pod względem łącznej wartości w obiegu kryptowalut na rynku:

  1. Bitcoin (BTC) – 370 miliardów USD
  2. Ethereum (ETH) – 200 miliardów USD
  3. Tether (USDT) – 67,5 miliarda USD
  4. USD Coin (USDC) – 51,7 miliarda USD
  5. Binance Coin (BNB) – 45,3 miliarda USD
  6. Binance USD (BUSD) – 19,7 miliarda USD
  7. Ripple (XRP) – 16,6 miliarda USD
  8. Cardano (ADA) – 16 miliardów USD
  9. Solana (SOL) – 11,7 miliarda USD
  10. Dogecoin (DOGE) – 8,01 miliarda USD.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.