Inwestycja na giełdzie – najpopularniejsze strategie

wykres
J2T Trade

Aby inwestycje na giełdzie przyniosły oczekiwany przez nas skutek, nie wystarczy kierować się własną intuicją. Eksperci giełdowi stworzyli kilka interesujących strategii. Kierując się nimi, jesteśmy w stanie znacząco zwiększyć swoje szanse na wypracowanie zysku a także zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty zainwestowanych środków. Oto najpopularniejsze strategie w zakresie inwestowania na giełdzie.

Inwestycje giełdowe – dlaczego trzeba się do nich odpowiednio przygotować?

wykresWłaściwe przygotowanie do giełdowych inwestycji to jeden z najważniejszych czynników, o którym powinni pamiętać wszyscy, którzy marzą o tym, by stać się giełdowymi potentatami. Jest to spowodowane tym, iż giełda rządzi się swoimi prawami.

Osoby, które podejmują decyzje w zakresie kupna czy sprzedaży akcji wyłącznie w oparciu o własne przypuszczenia, prędzej czy później stracą zainwestowane środki. Ceny akcji zmieniają się w bardzo dynamicznym tempie, co sprawia, że nasz zysk bądź strata może także podlegać znaczącym modyfikacjom w krótkim czasie. W chwili obecnej inwestowanie na giełdzie jest znacznie bardziej dostępne. Stało się tak dzięki internetowym platformom inwestycyjnym takim jak home.saxo.

Platformy inwestycyjne umożliwiają realizowanie transakcji na giełdzie bez konieczności wychodzenia z domu, w 100% online. Jedna kwestia pozostaje jednak niezmienna. Mowa tutaj oczywiście o towarzyszącym tym transakcjom ryzyku. Aby je ograniczyć, należy stosować się do określonych strategii.

FP Markets

Na czym polega strategia dywidendowa?

Istotą strategii dywidendowej jest kupowanie akcji wyłącznie tych spółek, które wypłacają akcjonariuszom cyklicznie dywidendy. W ten sposób zyskujemy pewność, że w przypadku, gdy kondycja danego przedsiębiorstwa będzie zadowalająca, otrzymamy gratyfikację finansową wynikającą z zakupu jego akcji. Strategia dywidendowa jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy na giełdzie trwają okresy niepewności.

Strategia bottom fishing – czym się charakteryzuje?

Strategia bottom fishing charakteryzuje się tym, iż kupujemy tanie akcje, a następnie przechowujemy je do momentu, aż ich cena wzrośnie. Co ważne, w tej strategii nie liczą się niewielkie wzrosty, tylko długoterminowe trendy. Aby móc korzystać z tej strategii w praktyce, trzeba znać analizę techniczną.

Strategia value investing – co ją wyróżnia?

Strategia value investing polega na tym, że inwestor zaopatruje się wyłącznie w akcje spółek niedowartościowanych. Są to takie spółki, których akcje są wyjątkowo tanie w porównaniu z ich realną wartością. Jest to bardzo dobra okazja do zakupu, ponieważ prędzej czy później w momencie „odbicia” ceny akcji poszybują w górę.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.