Investeko S.A. – wzrost przychodów oraz zysku EBITDA w IV kwartale 2023 roku

Pieniądz elektroniczny
J2T Trade

• 2 mln zł skonsolidowanych przychodów za IV kwartał 2023 roku
• Spółka wykazała zysk netto i dodatnią EBITDĘ za IV kwartał 2023
• Kontynuacja projektów unijnych

W IV kwartale 2023 roku Investeko S.A. wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w kwocie 2 mln zł, co oznacza wzrost o ok 40% w porównaniu z przychodami za III kwartał 2023 roku. Głównymi źródłami przychodów spółki są recykling tworzyw sztucznych, ekspertyzy środowiskowe i inżynieria środowiskowa oraz usługi doradcze w zakresie ochrony środowiska świadczone na rzecz zarządców nieruchomości wielkopowierzchniowych o funkcji handlowo-biurowej. Skonsolidowany wynik EBITDA za cały 2023 rok wyniósł 903 tys. zł., z czego prawie 40% zostało wypracowane w IV kwartale. Spółka wykazała zysk netto za IV kwartał w kwocie 106 tys. zł. w porównaniu ze stratą za IV kwartał 2022 roku. Jednocześnie zwraca uwagę relatywnie mocny skonsolidowany bilans spółki, a w szczególności pozycje aktywów trwałych i kapitałów własnych. Investeko na dzień 31 grudnia 2023 roku wykazywało ponad 21 milionów złotych aktywów trwałych i ponad 8 milionów kapitałów własnych.

W IV kwartale 2023 roku Spółka kontynuowała realizację dwóch projektów współfinansowanych przez Komisję Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pierwszy to LIFE Archiclima, z budżetem wynoszącym 2,3 miliona euro i finansowanym w 95% przez wspomniane podmioty. Celem projektu jest wdrożenie nowej usługi ARCHICLIMA polegającej na budowaniu efektywnych ekonomicznie i środowiskowo systemów podniesienia odporności na zmiany klimatu w wielkopowierzchniowych obiektach budowlanych takich jak centra handlowe, lotniska, etc. Zakończenie projektu planowane jest na 30 czerwca 2025 roku. Drugi to inwestycyjny projekt plasticLIFEcycle, w ramach którego Spółka wybuduje referencyjną instalację recyklingu tworzyw sztucznych, opartą o wypracowaną w Centrum Badawczo Rozwojowym Investeko autorską technologię PLC. Budżet tego projektu wynosi ponad 3,8 miliona euro i również jest finansowany w 95% przez podmioty publiczne. Zakończenie projektu planowane jest na 31 lipca 2026 roku.
Investeko prowadzi działalność w sektorze ochrony środowiska, oferując kompleksowe usługi w zakresie ochrony środowiska oraz prowadzi działalność badawczo-rozwojową w zakresie innowacyjnych technologii zagospodarowania energetycznego odpadów. Spółka jest notowana na rynku New Connect, a jej kapitalizacja wynosi obecnie około 12 milionów złotych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

FP Markets

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.