Indeks S&P 500 zyskał 2,65%. Znamy już wyniki J&J.

J2T Trade

Amerykańskie indeksy giełdowe silnie zyskiwały w poniedziałek, 17 października. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 zyskał finalnie 2,65%. Patrzymy na rynki akcyjne przed kolejną, wtorkową sesją. Spółka Johnson&Johnson (J&J) opublikowała dziś swój raport finansowy za trzeci kwartał 2022 roku. Akcjonariusze znają już zatem wyniki spółki J&J.

Generacja zysku w poniedziałek

Główne indeksy giełdowe z Wall Street generowały zyski podczas poniedziałkowej sesji. Indeks S&zł 500 finalnie zyskał  2,65%. Dla porównania inny główny indeks – Dow Jones 30 wzrósł o 1,86% w tym samym czasie. Poniedziałkowe zyski indeksów z USA pokryły straty z poprzedniej sesji.

Zielono na akcjach w nowym tygodniu

Spoglądamy już na poniedziałkowe zachowanie akcji spółek tworzących indeks S&P 500. Składowe indeksu postawiły na wzrost i notowania zdecydowanej większości spółek świeciły się na zielono. Najlepiej po stronie zyskownych komponentów wypadła spółka Ceridian HCM, której akcje skoczyły o 8,04%. Jednak to stratna spółka wykazała najwyższy poziom zmienności. Kurs akcji przedsiębiorstwa Fox spadł o 9,41%.

Napłynął raport ze spółki J&J

Spółka Johnson and Johnson (J&J) ogłosiła dziś, we wtorek swoje wyniki za III kwartał bieżącego roku. Sprzedaż odnotowała wzrost o 1,9% w skali roku i osiągnęła poziom 23,8 mld USD. Napływający raport pokazał również, że wskaźnik zysku na akcje okazał się niższy względem analogicznego okresu 2021 roku.

FP Markets

Punkt widzenia – S&P 500 powróciło powyżej 3 700

Indeks spółek dużych podjął się w poniedziałek wykonania ruchu wzrostowego. Wczoraj właśnie taką perspektywę przybliżyliśmy, o wzroście pisząc: „Amerykański indeks ma sposobność do tego, aby dziś wykonać ruch wzrostowy. Do obserwacji służyć będzie zachowanie ceny w okolicach poziomu TDP, czyli 3 620. Aktualnie również na tym zakresie przypada średnia krocząca SMA 88. Siła popytowa ma szansę zostać zebrana właśnie w tych okolicach. Celem na dziś zdaje się 3 670”.

Rynek rzeczywiście zebrał się do wzrostu z okolic 3 620. Cena bardzo szybko sięgnęła zakładanego celu i parła do góry. Indeks próbował dobić do poziomu 3 700, jednak to udało się dopiero dziś po rozpoczęciu doby. Rano rynek dotarł w okolice ceny 3 570. Ze względu na silny ruch wzrostowy, poziomy uległy zmianie na wtorkową sesję.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kontynuacja wzrostu wydaje się prawdopodobna w najbliższych godzinach. Przed dalszym wzrostem rynek może jednak cofnąć. Taki ruch polegałby na zejściu w okolice 3 720, gdzie przetestowany zostałby zapał kupujących. Wówczas tem obszar cenowy będzie bazą dla wzrostów. Potencjalnym celem  stanie się 3 800.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 18.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Natomiast rynek ma szansę kontynuować wzrost do godzin sesji amerykańskiej. Obecnie dla rynku oporem mogą być okolice poziomu 3 770. Szybkie podejście do tego zakresu pobudziłoby rynkową podaż. Wówczas na zasadzie budowy niższego szczytu, rynek rozpocząłby zejście. Prawdopodobnym targetem wydaj wydaje się 3 700.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 18.10.2022

Konkluzja

Indeksy ze Stanów Zjednoczonych kontynuować mogą ruch wzrostowy rozpoczęty podczas wczorajszej sesji. Warto będzie przyglądać się temu, czy rynek podejmie się wzrostu po wcześniejszym cofnięciu.

TSR : 3 815

TFR : 3 769

TDP : 3 720

TFS : 3 675

TSS : 3 630

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.