Indeks S&P 500 w górę. Wall Street zarejestrowało odbicie.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zakończyły czwartkową sesję na pozytywnym terytorium. Tym samym na Wall Street zarejestrowano odbicie. W górę poszedł zatem m.in. amerykański indeks spółek dużych (S&P 500). Na indeks patrzymy kolejnego dnia. Inwestorzy będą dziś czujnie obserwować dane. Jak zakończą się zmagania rynku w tym tygodniu? Zapraszamy na analizę w piątek, 3 marca.

Indeks S&P 500 zyskał w czwartek

Amerykańskie indeksy giełdowe dobrze wypadły podczas czwartkowej sesji handlowej. Najlepiej z głównych indeksów spisał się Dow Jones 30, który zyskał 1,05%. Natomiast indeks S&P 500 poszedł w górę o 0,76%. Wczorajszym ruchem indeks spółek dużych pokrył straty z pierwszej sesji marca.

Salesforce ciągnie indeks w górę

Spółki z indeksu S&P 500 w zdecydowanej większości opowiedziały się wczoraj po stronie wzrostów. Warto dodać, że również ogólna zmienność wyższa była po stronie. Indeks w górę szczególnie ciągnęła firma Salesforce, której akcje wzrosły o 11,50%. Po przeciwnej stronie wyróżniła się Tesla. Notowania tej spółki obniżyły się o 5,85%.

Spadek liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych

Wczoraj inwestorzy mogli przyjrzeć się danym z Departamentu Pracy. Jak co tydzień instytucja opublikowała raport dotyczący liczby zadeklarowanych wstępnie bezrobotnych. Ilość złożonych wniosków spadła o 2 tysiące i wyniosła 190 tysięcy. Był to kolejny odczyt, który pokazał siłę rynku pracy.

FP Markets

Oczekiwanie na odczyt wskaźnika ISM dla usług

Po środowym raporcie dotyczącym aktywności w sektorze produkcyjnym, przychodzi czas na raport z sektora usług. Dziś, w piątek 3 marca o godzinie 16 (czas w Polsce) pojawi się odczyt wskaźnika ISM. Obserwatorzy rynku oczekują na dane, które wskażą na poziom siły gospodarki.

Punkt widzenia – S&P 500 pod 4 000, skuteczny powrót w grze

Indeks spółek dużych nie zagościł długo na niskich poziomach. Rynek wyhamował spadki wczoraj jeszcze przed otwarciem giełd zza oceanem. Po otwarciu rynek prezentował się lepiej i zyskiwał. W godzinę podbił do poziomu 3 950 i tam pozostał aż do godziny 19 (czas w Polsce). Wtedy pojawiło się przełamanie tego poziomu, rynek rozpędził się do wzrostu i podszedł do średniej SMA 88. Również z jej zakresu próbował swoich sił do wzrostu. Najwyżej rynek podbił do 3 990, lecz nie zdołał się tam utrzymać.

Na wykres indeksu S&P 500 patrzymy w piątek, 3 marca o godzinie 12. Notowania znajdują się obecnie pod poziomem 4 000 i rynek zdaje się chcieć powrócić powyżej niego. Rynek wczorajszym ruchem pokazał, że nastawienie na spadek nie jest aż tak silne. Do wzrostu indeks zachęca tym, że znajduje się w pozytywnej strukturze.

Dobrze byłoby, aby przed właściwym ruchem w górę rynek nieco cofnął. Takie zejście sięgnęłoby rejonów średniej i polegałoby na zebraniu popytu z nieco niższego zakresu. Rynek poderwałby się, powrócił powyżej 4 000 i re-testując ten poziom od góry skierowałby się do 4 030.

Wykres indeks S&P 500 H1 wzrost
Indeks S&P 500 H1 03.03.2023

Negacja scenariusza nastąpi wówczas, gdy średnia nie zostanie utrzymana. W takim wypadku warto będzie liczyć się z zejściem do 3 950.

Konkluzja

Rynki zmierzają do zakończenia kolejnego tygodnia. Choć wśród wielu panuje przekonanie, że rynki wybiorą zejście, struktura powraca do wzrostów. Czy dziś rynek wyjaśni sytuację, pewnym wzrostem?

TSR : 4 043

TFR : 3 997

TDP : 3 950

TFS : 3 904

TSS : 3 857

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.