Indeks S&P 500 w górę 1,21%. Raporty dużych spółek.

205
J2T Trade

Amerykańskie S&P 500 zyskało najwięcej w czwartek. Notowania S&P 500 poszybowały w górę o 1,21%. Dziś raporty opublikują dwie duże spółki tworzące indeks S&P 500. Jak wyglądać może ostatnia sesja lipca?

Procentowo najlepiej

Czwartek indeks S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem notowań. S&P 500 wzrosło 1,21%. Był to najwyższy procentowy wynik wśród trzech głównych amerykańskich indeksów. Czwartkowa sesja była trzecią zyskowną w tym tygodniu handlowym. Jak na razie tygodniowy zysk wynosi 2,80%. Dziś amerykański indeks spółek dużych ma szansę go zwiększyć.

Cztery spółki

Na szczególną uwagę po wczorajszej sesji zasługują cztery spółki. Przekroczyły, jako jedyne 10% poziom zmienności. Trzy ze wspomnianej czwórki odnotowały spadek, stojąc na czele stratnych komponentów. Najwięcej na wycenie, gdyż aż 16,07% straciło Stanley Black Decker. Składowych wzrostowych było więcej, a przewodziła im spółka 16,32%.

Czwartkowe raporty

We wczorajszej analizie pisałem o planowanych raportach spółek Pfizer i Mastercard. Obydwa przedsiębiorstwa zaskoczyły pozytywnie swoimi wynikami, przebijając oczekiwania analityków. Warto zauważyć, że przychody Pfizera osiągnęły rekordowy poziom i wzrosły o 47% względem analogicznego okresu zeszłego roku.

FP Markets

Następne sprawozdania

Akcjonariusze zwrócą dziś wzrok na kolejne sprawozdania. Na dziś zaplanowane zostały raporty dwóch spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500. Przedsiębiorstwa Exxon Mobil i AbbVie opublikować mają wyniki finansowe przed rozpoczęciem amerykańskiej sesji.

Punkt widzenia – powyżej 4 100!

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się po części realizacji scenariusza wzrostowego. Czwartkowe założenie dotyczyło: „Ruch wzrostowy ponownie będę określał za pomocą poziomu TFR z tym, że jest to nowy poziom (wyznaczony dziś). Z okolic ceny 4 018 rynek w niedalekiej przeszłości generował ruchy wzrostowe. Zakładam, że dziś na tym poziomie wygra siła popytowa. Wyjście powyżej 4 018 będzie pierwszym sygnałem do rozglądania się za dalszymi wzrostami. Jeżeli ten poziom zostanie utrzymany target ustalam na 4 070”.

Zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami utrzymane zostały okolice kluczowego poziomu – 4 018. Siła popytowa wygrała na tym zakresie i target został strzelony w godzinach wieczornych. Później cena dotarła do okolic 4 100. Poziomy na dziś uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy opierać może się dziś na przetestowaniu okolic 4 070. Pierwszy ruch polegać może na zejściu właśnie w okolice tego miejsca. Wybronienie tego poziomu przez popyt będzie kluczowe. Każdorazowy re-test od góry tego poziomu świadczyć będzie na korzyść impulsom wzrostowym. Targetem w przypadku realizacji będzie 4 120.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 29.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wariant spadkowy polega będzie na utworzeniu oporu na poziomie nowego TFR. Przebicie tego poziomu, a następnie szybki powrót poniżej TFR, świadczyć będzie o sile podażowej. Re-test od dołu TFR będzie stanowił potwierdzenie zejścia. Celem będzie poziom 4 060.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 29.07.2022

Konkluzja

Rynki akcyjne mają szansę kontynuować dziś ruch wzrostowy. Kluczowe miejsca zostały podane powyżej. Inwestorzy rozpoczną niebawem ostatnią sesję w lipcu. Tak jak wspomniałem poziomy uległy zmianie. Współrzędne poziomów na 29.07.2022

TSR : 4 166

TFR : 4 120

TDP : 4 073

TFS : 4 025

TSS : 3 978

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.