Indeks S&P 500 powrócił do strat. Duży indeks spadł o 0,70%

J2T Trade

Jeden z głównych indeksów w USA, S&P 500 okazał się słabszy podczas środowej sesji. Choć inwestorzy walczyli o kierunek, negatywny sentyment zwyciężył. Tym samym indeks S&P 500 powrócił do strat. Duży indeks, w wyniku niepewności wokół sektora bankowego, spadł o 0,70%. Na ten amerykański rynek patrzymy w czwartek, 16 marca. Jak wygląda położenie indeksu?

Indeks S&P 500 powrócił do strat

W środę, 15 marca główne indeksy z Wall Street długo biły się o kierunek. Sytuacja rozwiązała się dopiero pod koniec sesji giełdowej w USA i pokazała mieszane nastroje u inwestorów. Negatywne emocje przełożyły się na indeks S&P 500, który powrócił do strat. Notowania dużego indeksu obniżyły się wczoraj o 0,70%.

Ucierpiały akcje spółek energetycznych

Spółki tworzące S&P 500 opowiedziały się wczoraj w znacznej większości za stratami. Notowania popularnych firm tonęły, a szczególnie ucierpiały akcje spółek z sektora energetycznego. Spowodowane było to wyprzedażą na rynku ropy. Jednak najgorzej spośród składowych dużego indeksu wypadł First Republic Bank (NYSE:FRC). Bank oddał zyski z wtorku i stracił na wycenie 21,37%. Po stronie wzrostowej notowane były znacznie niższe zmiany wycen. Najlepiej spisało się Charles Schwab (NYSE:SCHW), które zyskało 5,06%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 tuż poniżej 3 900

Wczorajsza sesja na początku przybrała charakter orientacyjny. Inwestorzy walczyli o kierunek i próbowali odnaleźć się położeniu. S&P 500 walczyło o utrzymanie poziomu TSS (3 844) i dopiero po godzinie 18 (czas w Polsce) sprawa się wyklarowała. Indeks rozpoczął pewny wzrost, dotarł w rejony średniej SMA 88/poziomu TFS. Notowania powróciły do 3 900 i w tych okolicach pozostały.

FP Markets

Sytuacji indeksu S&P 500 przyglądamy się w czwartek, 16 marca po godzinie 11. Notowania znajdują się obecnie na zakresie średniej SMA 88/poziomu TFS. Rynek może zdecydować się dziś na kontynuację ruchu. Jednak zdaje się, iż do tego potrzebuje nieco więcej siły. Notowania mogą zatem zejść do strefy 3 860-3 880 i z nich generować podejście. Na zasadzie powrotu powyżej TFS/średniej i re-testu tych okolic od góry, rynek skierowałby się do 3 940.

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 16.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks z otwartą drogą na 4 000

Ujęcie tygodniowe, które zaprezentowaliśmy na początku tygodnia, jak na razie wypełnia się. Rynkowi pozostał ostatni element do wypełnienia, czyli podejście do 4 000. Indeks wydaje się rozpoczynać dzisiejszą, czwartkową sesję z otwartą drogą na 4 000. Przypomnijmy, że na realizację celu indeks ma tak naprawdę dwa dni.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 15.03.2023

Konkluzja

Dziś nastroje inwestorów podyktowane będą decyzją Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Rynkowi uczestnicy mniejszą podwyżkę w przypadku EBC potraktować mogą jako nadzieję na brak podwyżki ze strony Fed. To właśnie na przyszłotygodniowej decyzji Rezerwy Federalnej skupiają się obserwatorzy rynków. Poziomy* z wykresu H1 nie uległy zmianie. Aktualne na dziś rozpisane zostały poniżej.

TSR : 4 029

TFR : 3 985

TDP : 3 934

TFS : 3 890

TSS : 3 844

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień. 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.