Indeks S&P 500 odbił w górę. Notowania walczą na średniej.

J2T Trade

Popularne rynki akcji zza oceanu wykazywały wczoraj, 25 maja ogólnie lepsze nastawienie. Optymizm wśród inwestorów był widoczny szczególnie w sektorze technologicznym. Spowodowane było to wynikami spółki NVIDIA. Dobre nastroje podbiły informacje z gospodarki Stanów Zjednoczonych. Produkt krajowy brutto (PKB) okazał się wyższy niż zakładano. W konsekwencji dobrze zaprezentowało się S&P 500. Indeks S&P 500 odbił w górę. Dziś rynek zamyka tydzień. Przed sesją notowania walczą na średniej. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Indeks S&P 500 odbił w górę

Po dwóch stratnych sesjach przyszło odreagowanie na najpopularniejszym indeksie ze Stanów Zjednoczonych. Indeks S&P 500 odbił w górę podczas czwartkowej sesji. Rozliczenie giełdowego dnia pokazało wynik na poziomie +0,88%. W przypadku dużego indeksu oznaczało to podwyższenie kursu o 36 punktów.

Niesamowita zmienność składowych

Wczoraj rynkowi uczestnicy mieli okazję obserwować niecodzienną sytuację. Tabela notowań indeksu S&P 500 ujawniła niesamowitą zmienność składowych. Aż sześć spółek wykazało zmianę powyżej 10%, a dla pięciu z nich była ona pozytywna. Najlepiej, podobnie jak na Nasdaq’u 100, wypadła NVIDIA (NASDAQ:NVDA). Akcje tej spółki wzrosły o 24,37%. Po stronie stratnej liderem było Dollar Tree (NASDAQ:DLTR), a jego wycena spadła o 12,03%.

Punkt widzenia dzienny: notowania walczą na średniej

Indeks spółek dużych wykonał wczoraj ruch, którego poniekąd spodziewaliśmy się w prognozie. Na czwartek szacowaliśmy: „Scenariusz = zejście do TFS–>potwierdzenie i zebranie siły popytowej–>podejście do średniej SMA 88”. 

FP Markets

Rzeczywiście po otwarciu giełd pojawiło się zejście do poziomu TFS, ale odbyło się ono z nieco wyższego pułapu niż oczekiwaliśmy. Pierwsze wsparcie (TFS) spełniło swoją funkcję i powstrzymało dalsze spadki. Rynek zebrał tam siłę popytową i wykonał podejście. Ruch na północ nie był jednak dynamiczny i podejście do średniej SMA 88 trwało kilka godzin. S&P 500 nie zdążyło przełamać jej zakresu i pozostało poniżej niej.

Co na dziś ?

Na wykres S&P 500 patrzymy po raz ostatni w tym tygodniu. Przed piątkową sesją notowania walczą na średniej SMA 88. Indeks wygląda dobrze i ma szanse na ruch w górę.

Scenariusz = nadbicie średniej SMA 88–>krótkie cofnięcie w rejony 4 148 (zielona linia)–>zebranie siły–>powrót powyżej 4 180 (TDP)

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 26.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: wzrost w grze

Rynek jest w trakcie realizacji tygodniowego scenariusza. Teraz trwa oczekiwanie na ruch wzrostowy. Czy do takiego rzeczywiście indeks przystąpi?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 26.05.2023

Konkluzja

Inwestorów czekają dziś kolejne niesłychanie ważne dane. O godzinie 14:30 pojawią się raporty dotyczące wydatków konsumpcyjnych. Indeks PCE monitorowany jest przez Fed. Niższy odczyt wspomoże ruch wzrostowy. Należy zauważyć, że indeks kończy dziś tydzień, a do handlu wróci dopiero we wtorek. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 272

TFR : 4 227

TDP : 4 178

TFS : 4 133

TSS : 4 087

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.