Indeks S&P 500 nieznacznie lepszy. Analiza 24.03.2023

J2T Trade

Akcje na rynkach w Stanach Zjednoczonych były wyższe w czwartek. Indeks S&P 500 okazał się nieznacznie lepszy podczas wczorajszej sesji. Dzień na giełdzie naznaczony był niepewnością, gdyż inwestorzy analizowali ostatnie działania i uwagi Rezerwy Federalnej. Dziś kończy się kolejny tydzień handlu. Jak wygląda analiza dużego indeksu w dniu 24.03.2023?

Indeks S&P 500 nieznacznie lepszy

Zamknięcie czwartkowej sesji za oceanem ujawniło, że popularne indeksy giełdowe z USA zyskały. Na S&P 500 widoczna była walka o kierunek, jednak finalnie zwyciężyły wzrosty. Indeks S&P 500 okazał się nieznacznie lepszy, gdyż zyskał 0,30%. Rynek dodał jednak do tygodniowego wyniku, lecz ten wydaje się zagrożony. Przed piątkową sesją wynosi +0,82% i zapewne to dziś inwestorzy zadecydują o charakterze całego tygodnia.

Zdecydowana większość straciła

Patrząc na tabelę notowań składowych S&P 500 zdaje się ona w pierwszej chwili zaprzeczać wynikowi. Jest to spowodowane tym, że zdecydowana większość spółek straciła wczoraj. Na ich czele strat stanęła firma Zions (NASDAQ:ZION), której wycena spadła o 8,86%. Po stronie wzrostów natomiast wyróżniło się przedsiębiorstwo Netflix (NASDAQ:NFLX). Akcje tej spółki zyskały 9,01%. Strona zielonych była wspierana przez najważniejsze spółki dla indeksu, co przyczyniło się do pozytywnego wyniku.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 przed sesją poniżej wsparcia, sygnał na zejście

Wczoraj rynek do wzrostu zabrał się już w godzinach pre-marketu. Po pierwszym dzwonku sytuacja nie uległa zmianie i S&P 500 szło do przodu. Indeks skoczył wczoraj powyżej 4 000, lecz nie zdołał się na nich ostać. Notowania momentalnie cofnęły, zeszły do średniej SMA 88 i po re-teście trafiły do TFS. Dopiero w tych rejonach rynek odbił i powrócił do średniej.

FP Markets

Do analizy podchodzimy w piątek przed godziną 12 (czas w Polsce). S&P 500 w godzinach nieoficjalnych znajduje się w rejonach 3 920. Tym samym kontekst na rynku pozostaje bliższy spadkom.

Scenariusz = podbicie w rejony TFS –>zebranie podaży–>pierwszy impuls spadkowy do 3 900–>zejście do TSS 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 24.03.2023

Konkluzja

Kończą się dziś zmagania rynków akcji w przedostatnim tygodniu handlowym marca. Rynki z Wall Street walczą o pozytywny wynik tego tygodnia. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Dziś wyjątkowo nie ma scenariusza tygodniowego.

TSR : 4 076

TFR : 4 031

TDP : 3 983

TFS : 3 937

TSS : 3 890

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.