Indeks S&P 500 na zero. Notowania pozostają przy 4 200.

J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe wtorkową sesję handlową kończyły na mieszanych poziomach. Wśród inwestorów panowała niezgodność względem nastrojów. Dzieje się tak, ze względu oczekiwania na głosowanie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia. Na Wall Street zmiany nie pokazał wczoraj indeks S&P 500, który wypadł na zero. Notowania dużego indeksu pozostają przy 4 200, a indeks jest po korekcie. Czy zbierze siły do dalszego wzrostu? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Indeks S&P 500 na zero

Wczoraj po przedłużonym weekendzie powrócił handel w Nowym Jorku. Inwestorzy rozpoczęli we wtorek, 30 maja nowy, skrócony tydzień handlowy. Jednak na rynkach niewiele się działo, co najlepiej oddaje wynik jednego z popularnych indeksów. Indeks S&P 500 wyszedł wczoraj ogólnie na zero.

Składowe nastawione spadkowo

Tablica notowań spółek z indeksu S&P 500 tłumaczy wczorajszy wynik indeksu. Na pierwszy rzut oka widoczne jest spadkowe nastawienie składowych dużego indeksu. Większość spółek rzeczywiście straciła, a wśród nich najgorzej wypadło Mondelez (NASDAQ:MDLZ). Wartość akcji tej spółki spadła o 3,67%. Jednak, choć mniejsza w ilości strona wzrostów, notowała lepsze wyniki. Na jej czele stanęło Paramount Global (NASDAQ:PARA). Notowania tej spółki wzrosły o 6,37%.

Punkt widzenia dzienny: zejście wykonane, co dalej z S&P 500?

Wczoraj mogliśmy być świadkami realizacji pomysłu na sesję. Treść wtorkowego planu brzmiała: Scenariusz = cofnięcie poniżej TFR–>re-test od dołu–>cofnięcie do 4 200”.

FP Markets

Otwarcie giełd przyniosło zejście indeksu S&P 500. Gwałtownie zszedł poniżej poziomu TFR, a w ciągu godziny zdołał go zretestować od dołu. Następnie, zgodnie z założeniami, kontynuował zejście. Cel został osiągnięty, a indeks strzelił 4 200.

Co na dziś ?

Dziś na indeks spółek dużych patrzymy o godzinie 13 (czas w Polsce). Na dwie godziny przed rozpoczęciem środowych zmagań, S&P 500 znajduje się na średniej SMA 88. Rynek jest po korekcie i może pokazać wzrost.

Scenariusz = powrót powyżej 4 210–>re-test od góry–>powrót do TFR 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 31.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: zejście wykonane, rynek może się zbierać

Wczoraj rynek wykonał zejście, co pokryło się z planem na ten tydzień. S&P 500 wykonało pierwszy ruch w projekcji tygodniowej i może już ruszać w górę. Jeżeli dziś jeszcze ma ochotę schodzić, ma do tego prawo. Dopóki rejony 4 170 trzymają, rynek stoi przed szansą skoku.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 31.05.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy czekają na publikację Beżowej Księgi. Raport wydawany na dwa tygodnie przed posiedzeniem Fed, obrazuje sytuację w różnych okręgach. Pojawi się on w godzinach wieczornych i przynieść może zmienność. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 272

TFR : 4 227

TDP : 4 178

TFS : 4 133

TSS : 4 087

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.