Indeks S&P 500 bez zmiany. Notowania na neutralnym poziomie.

USA
J2T Trade

Główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesję ze znakiem zapytania. Na Wall Street widoczne były mieszane nastroje. Jednak nawet takie nastawienie postawione było w wątpliwość, gdyż indeksy pokazały niepewność. Powodem takiego zachowania były najnowsze komentarze prezesa Fed, Jerome Powella. Po raz kolejny w ostatnich dniach, Powell zaznaczył możliwość następnych podwyżek. Niezgodne nastroje inwestorów przełożyły się na ruchy akcji. Indeks S&P 500 zakończył sesję bez zmiany kursu. Dziś, 29 czerwca notowania indeksu znajdują się na neutralnym poziomie. Rynek stoi przed podjęciem kluczowej decyzji. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Indeks S&P 500 bez zmiany

Amerykański indeks spółek dużych pokazał wczoraj największą obojętność na wynik. Indeks S&P 500 zakończył wczorajszą sesję tak naprawdę bez zmiany notowań. Dokładniej indeks stracił wczoraj 0,04%, czyli 1 punkt. Warto zauważyć, że w czerwcu był to najmniejszy dotąd wynik.

Większość spółek za stratami

Wczorajsza tabela notowań indeksu S&P 500 podpowiada, że nastroje były wczoraj ogólnie negatywne. Większość spółek opowiedziała się za stratami. Najgorzej wypadło General Mills (NYSE:GIS), którego wycena spadła o 5,17%. Po stronie wzrostowej liderem okazało się Carnival Corp (NYSE:CCL), którego wycena skoczyła o 8,81%.

Punkt widzenia dzienny: indeks bliski był 4 400

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować, podążanie indeksu zgodnie z wyznaczonym planem. W gwoli przypomnienia: Scenariusz = cofnięcie do średniej SMA 88–>zebranie popytu–>podejście do TDP (4 385)–>re-test od góry–>sięgnięcie 4 400”.

FP Markets

Indeks S&P 500 rzeczywiście sesję rozpoczął od cofnięcia. Notowani zeszły do średniej SMA 88 i zgodnie z założeniem, zebrały tam popyt. Następnie miejsce miało podejście do TDP. Rynek następnie próbował swoich sił i indeks bliski był sięgnięcia 4 400. Jednak wówczas odpuścił i cofnął do średniej. Na koniec sesji znalazł się przy poziomie TDP (4 385).

Co na dziś ?

Dzisiaj, czyli w czwartek o godzinie 12 (czas w Polsce) patrzymy na indeks spółek dużych. S&P 500 znajduje się w rejonach wczorajszych szczytów.

Scenariusz = utrzymywanie TDP–>szansa na zebranie popytu–>ruch do 4 420-4 430 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 29.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks idzie, dokąd zmierza?

Wczoraj pisaliśmy o obserwacji indeksu, gdyż wtorkowe odbicie od strefy wsparcia (4 290-4 340) pobudziło moim zdaniem wzrost. Ten jest realizowany i może znaleźć kontynuację dzisiaj. Dokąd zmierza indeks?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 29.06.2023

Konkluzja

Za kilka minut rozpocznie się amerykańska sesja handlowa. Inwestorzy otrzymali już dane o PKB. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 479

TFR : 4 435

TDP : 4 385

TFS : 4 340

TSS : 4 294

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.