Indeks Dow Jones 30 trwa w spadkach. Kolejna sesja na minus.

New York
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe z Wall Street zamknęły poniedziałkową sesję w stratach. Inwestorzy przedłużyli wczoraj ostatnio negatywne nastroje. Uczestnicy rynków swoją uwagę skierowali również na wydarzenia w Rosji, które determinują niepewność geopolityczną. Najmniejszą stratę wykazał najstarszy z indeksów. Niemniej indeks Dow Jones 30 przedłużył ostatnie nastawienie i nadal trwa w spadkach. Dla tego indeksu była to kolejna sesja na minus. Jak wygląda położenie indeksu? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Indeks Dow Jones 30 trwa w spadkach

Poniedziałkową sesją indeks wszedł w nowy tydzień. Jednak Dow Jones nie zmienił swoich ostatnich nastroi. Indeks Dow Jones 30 trwa w spadkach. Choć tym razem stracił jedynie 0,04%, była to jego szósta z rzędu spadkowa sesja.

Niezdecydowanie inwestorów

Po raz kolejny w ostatnich dniach, akcjonariusze spółek z indeksu Dow Jones nie pokazali jednego nastawienia. Niezdecydowanie ponownie było widoczne, po raz kolejny przekładając się na spadek. Liderem wśród strat był wczoraj Microsoft (NASDAQ:MSFT). Akcje giganta spadły o 1,92%. Po stronie wzrostów wyróżniło się Home Depot (NYSE:HD), które na wycenie zyskało 2,35%.

Punkt widzenia dzienny: indeks Dow Jones 30 pod średnią SMA 88

Wczorajszą sesję najstarszy z indeksów na Wall Street rozpoczął od oscylowania w rejonach poziomu TDP (33 716). Rynek utrzymywał ten zakres i z niego próbował generować ruchy wzrostowe. Były on jednak każdorazowo negowane. Niemniej podczas prób indeks dotarł najwyżej do 33 850, lecz stamtąd również został zrzucony.

FP Markets

Co na dziś ?

Wyjątkowo na indeks Dow Jones 30 spoglądamy w poniedziałkowy poranek. Na kilka godzin przed sesją w USA notowania Dow Jonesa 30 znajdują się pod średnią SMA 88. Rynek stoi dziś przed szansą na wzrost.

Scenariusz = powrót powyżej średniej SMA 88–>re-test od góry–>podejście do 34 000

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 27.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks utrzymuje 33 785

Wczoraj w sekcji tygodniowej pisaliśmy, że rynek stoi przed chwilą prawdy. Jak na razie broni poziomu 33 785. Jeżeli dalej utrzymywać będzie ten zakres, będzie miał szansę na powrót powyżej 34 000, a nawet wyżej.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 27.06.2023

Konkluzja

Na dzisiejszą sesję zaplanowane zostały ciekawe raporty z gospodarki. Inwestorzy zwrócą uwagę na czerwcowy odczyt wskaźnika zaufania konsumentów wg. Conference Board. Pojawią się również istotne dane związane z rynkiem nieruchomości, które zapewne, śledzić będzie również FED. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 251

TFR : 33 980

TDP : 33 716

TFS : 33 456

TSS : 33 203

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.