Główne pary walutowe z USD – spojrzenie na rynki eksperta Tickmill

Waluty
J2T Trade

Azjatycki rynek akcji jest dziś rano na minusie po wielkich spadkach chińskich indeksów. Zmartwienia dotyczące amerykańskiej gospodarki związane ze wzrostem tygodniowej liczby wniosków o bezrobocie oraz krytyka Chin przez Sekretarza Stanu USA Mike’a Pompeo zostały uznane za powód tego ruchu. Pojawiły się również wątpliwości, że dalszy amerykański fiskalny pakiet stymulacyjny zostanie zatwierdzony przed letnią przerwą Kongresu.

Podążając za ostatnią rundą rozmów Unii Europejskiej z Wielką Brytanią, główny negocjator UE Michel Barnier wyraził wątpliwość czy porozumienie zostanie osiągnięte przed ostatecznym terminem opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Właśnie opublikowane dane ukazują, że sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła w czerwcu mocniej niż oczekiwano, o 13,9%, co daje drugi z rzędu wzrost, w maju wyniósł on 10,6%. Jednakże, wskaźnik zaufania konsumentów GfK rozczarował utrzymując się na -27. Może to budzić obawy, że wzrost wydatków nie zostanie utrzymany w kolejnych miesiącach.

Dzisiejsze, lipcowe publikacje wskaźników PMI dla Strefy Euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zapewnią aktualny obraz trendów zarówno w przemyśle, jak i usługach. Jednakże, wydawały się one do tej pory nie doceniać tempa odbicia w porównaniu do oficjalnych pomiarów.

W Wielkiej Brytanii w maju zarówno wskaźniki przemysłu, jak i usług były poniżej poziomu 50, co sygnalizuje spadek w aktywności, a w tym samym czasie brytyjski organ danych statystycznych odnotował wzrost PKB o 1,8%. Także w czerwcu, kiedy lockdown został znacznie złagodzony, zatem oczekiwało się, że wzrost przyspieszył, w przypadku przemysłu ledwo prześlizgnął się powyżej 50, a w wypadku usług pozostał poniżej. W tym miesiącu spodziewamy się silniejszego wzrostu, w przemyśle, aż do szczytu z ostatnich 15 miesięcy wynoszącego 52 (z 50,1 w czerwcu) oraz 4-miesięcznego szczytu w przypadku usług w wysokości 53 (z 47,1). Interesujące będą również szczegóły raportu, zwłaszcza zakres wzrostu nowych zamówień, co może sygnalizować trwałość ożywienia gospodarczego.

FP Markets

Dane PMI ze Strefy Euro także mogą nie doceniać tempa wzrostu, jako że zarówno w przemyśle, jak i usługach pozostały poniżej poziomu 50 w czerwcu, pomimo luzowania restrykcji. Oczekuje się dalszych mieszanych sygnałów dla lipca z wzrostem pomiaru dla usług do 51 (z 48,3 w czerwcu), ale dla przemysłu utrzymującego się poniżej 50, konkretnie na 49,5 (z 47).

W Stanach Zjednoczonych wczorajsze informacje o pierwszym tygodniowym wzroście liczby wniosków o bezrobocie od marca przysporzyły obaw, że odbicie amerykańskiej gospodarki może słabnąć. To zwiększa zainteresowanie dzisiejszymi amerykańskimi publikacjami danych. Oczekuje się wzrostu powyżej 50 wskaźników PMI zarówno w przemyśle, jak i usługach. Od sprzedaży nowych domów za czerwiec również oczekuje się wzrostu, drugi miesiąc z rzędu.

Dziś o godzinie 16:00 wygasają opcje na:

  • EURUSD
  • USDJPY
  • AUDUSD

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

EURUSD: kierunek byczy powyżej 1.1550 z celem 1.1650

Z technicznej i handlowej perspektywy, jako że 1.1550 pełni funkcję wsparcia, oczekuje się przetestowania wyższych wartości z zatrzymaniem nad 1.1650, jednak duża ostrożność jest tutaj zalecana, jako że sentyment do ryzyka wydaje się słabnąć.

EURUSD

GBPUSD: kierunek byczy powyżej 1.25 z celem 1.28

Z technicznej i handlowej perspektywy GBPUSD, jako że 1.25 przyciąga wyraźny popyt, oczekuje się podejścia do 1.28. Z kolei zamknięcie ceny poniżej 1.25 sugeruje powrót do strefy i test jej wsparcia na 1.2250

GBPUSD

USDJPY: kierunek byczy powyżej 107.50, niedźwiedzi poniżej

Z technicznej i handlowej perspektywy na USDJPY oczekiwany test 108.13 wywołał formację odwrócenia trendu otwierając ścieżkę na kolejny test 106, co może prowadzić do zejścia do punktu Pivota na 105. UPDATE 106.30 osiągnięte, jako że 106.75 pełni obecnie funkcję oporu, oczekuje się testu 104.50.

USDJPY

AUDUSD: kierunek byczy powyżej 0.6830 z celem 0.7100

Z technicznej i handlowej perspektywy AUDUSD, jako że poziom 0.6830 przyciąga kupujących, istnieje możliwość retestu i wyłamania bieżącego cyklu szczytów z celem 0.7100. Można oczekiwać, że 0.6900 będzie pełniło rolę wsparcia. Cena, która się zamknie poniżej 0.69 może spowodować zejście do 0.6880 i z tego miejsca wygenerować kolejny impuls wzrostowy. UPDATE Cel osiągnięty, teraz należy oczekiwać cofnięcia z 0.7160 do retestu 0.7050, jeśli zostanie ono utrzymane i okaże się bronionym wsparciem, można szukać wyższego podejścia, nad 0.7250.

AUDUSD


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.