Gdzie traderzy spędzają swój urlop?

Trader na wakacjach
J2T Trade

Nie da się zaprzeczyć, że trading to sposób na życie, który ma swoje wady i zalety. Plusy oczywiście wszyscy doskonale znamy i w pełni zdajemy sobie z nich sprawę – poza tym, to właśnie one każdego miesiąca przyciągają tak wiele nowych osób do handlu na rynkach finansowych i kapitałowych. Co natomiast z mankamentami? Cóż, zarówno podczas nauki tradingu, jak i w przypadku doświadczonych spekulantów, absolutnie pewne jest, że od czasu do czasu będą się przytrafiać stratne pozycje. Zdarza się również, że sami popełniamy błędy – w końcu jesteśmy tylko ludźmi.

W efekcie, w tym zawodzie praktycznie u każdego tradera prędzej czy później pojawia się stres, zdenerwowanie, a nawet frustracja. Bardzo często tego typu negatywne emocje wiążą się również ze zmęczeniem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Z tego powodu absolutnie nie ma żadnych wątpliwości, że każdy trader potrzebuje wakacji.

Trwający obecnie letni okres stanowi idealny moment na taki wyjazd – w końcu nie bez powodu w tradingowym środowisku już od dawna co roku powtarzane jest powiedzenie “sell in May and go away”. Sugeruje ono wprost – przed okresem wakacyjnym najlepiej sprzedać akcje i odejść na pewien czas od giełdy, najlepiej na urlop. Gdzie zatem profesjonalni spekulanci i inwestorzy najchętniej wybierają się na wczasy? Ich ulubione miejsca zostaną zaprezentowane poniżej:

Malediwy Malediwy

Fakt, że najczęściej wybieranym przez traderów miejscem na urlop są Malediwy, nie powinien być szczególnie zaskakujący. W końcu co może okazać się lepszym sposobem na relaks, oderwanie od rynkowych wykresów i analiz, niż dwutygodniowy pobyt w niewielkim wyspiarskim państwie będącym synonimem luksusu i pieniędzy? Malediwy cechują się pięknymi, długimi i piaszczystymi plażami, fenomenalnymi resortami o najwyższym standardzie, zapadającymi w pamięć bungalowami na wodzie i świetnie wyszkoloną obsługą.

FP Markets

Co bardzo istotne, na Malediwach każdy trader-wczasowicz znajdzie coś dla siebie. Jeśli zależy mu na błogim relaksie – ekskluzywne hotele i zjawiskowe plaże stanowią idealne warunki, by leniwie i biernie spędzać tam urlop. A co z osobami preferującymi aktywny wypoczynek? Tutaj, ten położony na rafach koralowych kraj, poleca się jako doskonałe miejsce do nurkowania.

Lazurowe Wybrzeże

W Europie traderzy najchętniej wybierają Lazurowe Wybrzeże. Ten francuski region skąpany jest w gorącym słońcu przez cały rok, a błękitna i ciepła woda Morza Śródziemnego i plaże uznawane za najpiękniejsze w Europie przynoszą prawdziwe ukojenie. Lazurowe Wybrzeże

Do najpopularniejszych ośrodków na Lazurowym Wybrzeżu wśród traderów-wczasowiczów należą Saint-Tropez, Nicea i Cannes. Poza wypoczynkiem nad morzem nie brak tam również innych atrakcji – spekulanci i inwestorzy chętnie odwiedzają tam kasyna, które mają im zapewnić dreszczyk emocji w czasie, gdy odpoczywają od swoich codziennych rynkowych wrażeń. Traderzy z reguły chętnie odwiedzają również galerie sztuki i zabytki znajdujące się w tym regionie.

We własnych czterech ścianach

Warto również zaznaczyć, że traderzy zaliczający się do grupy najbogatszych często spędzają wakacje na Riwierze Francuskiej we… własnych posiadłościach. Jest to bowiem jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym europejscy i amerykańscy spekulanci i inwestorzy nabywają nieruchomości. Zazwyczaj najbardziej im zależy, aby leżały one bezpośrednio na wybrzeżu.

Ibiza

Młodsi traderzy – zwłaszcza zaliczający się drugiej fali pokolenia millenialsów, którzy zazwyczaj zaczynali swoją przygodę z tradingiem od rynku kryptowalut, poszukują na wczasach z reguły nie wyciszenia, a właśnie silniejszych bodźców, pragną się “wyszaleć”. Z tego powodu najczęściej wybierają oni Ibizę, oferującą urlop w świetle klubowych reflektorów z muzyką tworzoną przez znakomitych DJ-ów. Ibiza

Ta hiszpańska wyspa pochwalić się może niesłychaną ilością luksusowych klubów nocnych i dyskotek, uznawanych za najlepsze tego typu lokale na świecie. Mimo wszystko jednak, Ibiza to nie tylko niekończące się imprezy. Znajdziemy tu także zjawiskowe piaszczyste wybrzeże z licznymi urokliwymi zatoczkami, gdzie można relaksować się przy zachodach słońca. Z tego powodu traderzy na wakacjach w tym miejscu mogą połączyć dwie uwielbiane przez siebie formy wypoczynku.

Rejs własnym jachtem

Na koniec nieco inny sposób na spędzanie urlopu. W tym przypadku w grę nie wchodzi żadna nieruchomość umiejscowiona na wyspie lub wybrzeżu. Zamiast tego bogaci traderzy coraz częściej w wakacje wybierają się w rejs własnym jachtem, cumując co jakiś czas do portów, by zwiedzić nadbrzeżne miejscowości, poznać nowe miejsca i kultury.

Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa do tradycyjnego wypoczynku na plaży. Wiatr w żaglach, szum fal, towarzystwo tylko i wyłącznie najbliższych których zabraliśmy na wyjazd, brak tłumów turystów w zasięgu wzroku, krystalicznie czyste wody mórz i oceanów, pełna swoboda…

Wczasy na jachcie to dla traderów doskonała odskocznia od codziennego środowiska, która jednocześnie oferuje błogi relaks na łonie natury i niesamowitą rozrywkę. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem jachting cieszy się coraz większą popularnością wśród spekulantów i inwestorów.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.