Oto laureaci nagród wręczonych podczas Gali Fintech Awards

finntech summit 2021
J2T Trade

Za nami pierwsza edycja Fintech Summit Poland 2021 by Fintek.pl, której zwieńczeniem była wieczorna Gala Fintech Awards. W Sali Starzyńskiego, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie poznaliśmy 15 laureatów branżowych nagród. Wydarzenie poprowadził znany dziennikarz Jarosław Kuźniar.

Fintech Summit Poland 2021 złożony był z trzech części: szóstej edycji Fintech Brunch, Startup Areny i Gali Fintech Awards. Byliśmy świadkami interesujących prelekcji, burzliwych dyskusji oraz mamy nadzieję owocnego networkingu. Zapraszamy na relację z wieczornej gali.

Transmisję wieczornej Gali Fintech Awards można obejrzeć pod tym linkiem https://fintechsummit.pl/transmisja
Materiał wideo zaczyna się od około połowy nagrania (1:22:00).

Gala Fintech Awards – jak przyznawano nagrody?

Nagrody były wręczane w 10 kategoriach: Paperless, MedTech, HRTech, InsurTech, ESG, Lending Tech, BNPL, PayTech, e-commerce i BankTech. Dodatkowo przyznano dwie nagrody w kategorii „Osobowość Fintech”, nagrodę „Best of Tech”, nagrodę/specjalne wyróżnienie redakcji Fintek.pl oraz nagrodę dla zwycięzcy Startup Areny.

FP Markets

Wyróżnienia we wskazanych wyżej 10 kategoriach były przyznawane przez Radę Programową Fintech Summit Poland 2021 by Fintek.pl. W składzie Rady znalazło się ponad 30 ekspertów i praktyków rynku. Jej przewodniczącym był Paweł Zylm, business angel of the year 2020 by Cobin Angles. Nad procesem wyboru zwycięzców czuwała kancelaria Compliance Partners, która była obecna na dwóch posiedzeniach Rady.

Nagrody w kategoriach „Osobowość FinTech” były z kolei subiektywną decyzją redakcji Fintek.pl. Podobnie jak wspomniane wcześniej specjalne wyróżnienie. Z kolei przyznanie nagrody „Best of Tech” było wynikiem głosowania uczestników wieczornej gali, którzy mogli wybrać swojego faworyta, spośród zwycięzców 10 kategorii wspomnianych na początku. I wreszcie nagroda dla zwycięzcy Startup Areny – w tym przypadku decyzję podejmowało jury, składające się z inwestorów, aniołów biznesu i praktyków branży FinTech.

Poznajcie zwycięzców Gali Fintech Awards by Fintek.pl

W kategorii Paperless zwyciężyła firma Autenti, która została nagrodzona za wdrażanie e-podpisu w procesach bankowych, wspólnie z BNP Paribas. Nagrodę wręczała Patrycja Gołębicka z Aasa Polska, a odebrał ją Grzegorz Wójcik, CEO Autenti.

Laureatem nagrody w kategorii MedTech został Docplanner Group, wyróżniony za zostanie pierwszym polskim jednorożcem, czyli firmą wycenianą na ponad 1 mld dolarów. Nagrodę wręczył Robert Ługowski z Cobin Angels, a trafiła ona w ręce Igi Marcinkowskiej z DocPlannera.

Kolejna kategoria to HRTech. W tym przypadku zwyciężyła firma Mindgram, za stworzenie platformy wsparcia psychologicznego dla pracowników. Wyróżnienie ogłosił Tymon Zastrzeżyński, co-founder Loando Group. Statuetkę odebrał Patryk Koć. Swoje wystąpienie nagrała także Małgorzata Ohme, co-founder Mingram, dzięki czemu mogła podzielić się swoją reakcją z uczestnikami gali.

W kategorii InsurTech wygrała spółka MakeItRight, doceniona za rozwiązanie BrokerUFG. Nagrodę wręczał Marcin Ledworowski, członek zarządu Banku Pocztowego. Odebrali ją Piotr Kania i Adam Smółkowski z MakeItRight.

Laureatem nagrody w kategorii ESG został fintech Pacific, za pomysł na wydawanie kart wykonanych z plastiku wyłowionego z dna oceanu. Statuetkę wręczyła Paulina Skrzypińska, chief innovation officer w BNP Paribas, a odebrał ją Mateusz Klemczak, CEO Pacific.

Kolejna kategoria to LendingTech. W tym przypadku zwyciężyła spółka Wealthon, wyróżniona za wykorzystanie sztucznej inteligencji i machine learning w procesie scrogingowym. Laureata ogłosił Jakub Kostecki, prezes zarządu Kaczmarski Inkasso. Statuetkę odebrał Aleksander Majchrzak, prezes zarządu Wealthon.

W kategorii BNPL zwycięzcą okazało się Allegro, docenione za rozwiązanie Allegro Pay. Nagrodę wręczył Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, a odebrał ją Rafał Czernik, CEO Allegro Pay.

Laureatem nagrody w kategorii PayTech został BLIK, za udostępnienie płatności zbliżeniowych. Statuetkę wręczyła Ewelina Ignaczak, dyrektor biura marketingu i komunikacji SGB Banku. Wyróżnienie trafiło w ręce Adama Kokoszkiewicza, dyrektora departamentu sprzedaży Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Nagrodę w kategorii e-commerce zdobył InPost, z rozwój sieci paczkomatów i aplikacji InPost Mobile. Laureata ogłosił Marcin Czugan, prezes zarządu Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Statuetkę odebrała Izabela Karolczyk, dyrektorka marketingu w InPost.

Ostatnia z 10 kategorii, w których zwycięzców wyłoniła Rada Programowa, to BankTech. W tej kategorii zwyciężył Aion Bank, za usługi bankowe w modelu subskrypcyjnym. Statuetkę wręczyła Edyta Szymczak, prezes zarządu ERIF, a odebrał ją Karol Sadaj, country head Poland w Aion Banku.

Osobowość FinTech, wyróżnienie specjalne redakcji i Best of Tech

Zbliżając się do końca wieczornej Gali Fintech Awards poznaliśmy zwycięzców w kolejnych kategoriach. Pierwszą nagrodę w kategorii „Osobowość FinTech” odebrała Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations i była minister cyfryzacji. Laureatka została wyróżniona za aktywną działalność na rynku nowych technologii, za propagowanie technologii blockchain i za wprowadzenie technologii na salony polskiej administracji publicznej.

Drugą laureatką w kategorii „Osobowość FinTech” została Sonia Wędrychowicz, partner w McKinsey & Company. Nagroda została przyznana za aktywną działalność w sektorze bankowym i rozwój usług fintechowych. Przed dołączeniem do McKinsey Sonia Wędrychowicz rozwijała nowe technologie w takich bankach jak JPMorgan Chase, czy DBS Bank.

Wyróżnienie specjalne redakcji Fintek.pl trafiło do spółki Femion Technology za bardzo szybką, cyfrową transformację swojego biznesu. Firma zbudowała ekosystem usług zabezpieczających partnerów od weryfikacji, po finansowanie, do skutecznej windykacji w modelu subskrypcyjnym – pierwszym takim dostępnym na rynku.

Jeśli chodzi o Startup Arenę, to glosami jury do finału zakwalifikowały się trzy startupy: Movcar (oferujący aplikację do zarządzania posiadanymi samochodami), Cryptiony (pomagający w rozliczaniu podatków od kryptowalut) oraz Simpl.rent (udostępniający platformę online do weryfikacji najemcy).

Zwycięzcą Startup Areny został Simpl.rent. Nagrodę wręczał Rafał Tomkowicz ze Sfery Finansów, współorganizator Fintech Summit Poland 2021. Statuetkę odebrał Filip Dykas, współzałożyciel Simpl.rent.

Na koniec przyszedł czas na kategorię „The Best of Tech”. Głosami gości zgromadzonych na Gali Fintech Awards, zwyciężył BLIK. Tym samym to właśnie BLIK został wybrany „najlepszym z dziesięciu”.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.