FTSE 100 z drobnym stratą. Wyższe przychody w AstraZeneca.

J2T Trade

Środowa sesja zakończyła się dla brytyjskiego indeksu FTSE 100 spadkiem. Zamknięcie wykazało jedynie drobną stratę. Inwestorzy z Europy zwrócili się w stronę wydarzeń w USA. Zrobią to również dzisiaj, 10 listopada. Jednocześnie rynki w Wielkiej Brytanii przygotowują się do jutrzejszych danych gospodarczy dla tego kraju. Dziś przed europejską sesją swój kwartalny raport podała AstraZeneca. Brytyjski koncern wykazał wyższe przychody. Co jeszcze ciekawego przeczytamy w raporcie AstryZeneki? Zapraszamy na czwartkową analizę indeksu FTSE 100.

Kolejna sesja bez większej zmienności

Po stosunkowo obfitych w zmienność pierwszych, listopadowych sesjach, brytyjski indeks nieco hamuje w tej kwestii. Podczas środowej sesji FTSE 100 odnotowało drobną stratę. FTSE 100 obniżyło się wczoraj ogólnie o 0,14%. Była to już kolejna sesja z nikłą, finalną zmianą notowań indeksu.

Ocado na czele spadków

Rozkład sił indeksowych spółek był mniej więcej podobny. Jednak to po stronie spadków opowiedziały się najważniejsze spółki. Ponadto wśród stratnych składowych odnotowano wyższą zmianę ceny. Na czele spadków stanęła spółka Ocado, której akcje spadły o 5%. Wzrostom tempo dyktowało Smiths Group, a jego notowania skoczyły o 3,55%.

AstraZeneca z silnymi wynikami

AstraZeneca poinformowała w czwartek, że jej przychody w trzecim kwartale roku fiskalnego wyniosły 10,8 mld dolarów. Brytyjski koncern poinformował, że w skali roku przychody okazały się wyższe o 11%. Jednak szczególną uwagę zwrócić warto na silny wzrost wskaźnika zysku na akcję (EPS). Rok do roku wartość skoczyła aż o 55%. Prezes spółki skomentował wyniki w słowach: „po silnych wynikach w dotychczasowym roku, zwiększyliśmy nasze prognozy na cały rok 2022”.

FP Markets

Punkt widzenia – indeks w jednym obszarze

Przechodząc już do wykresu indeksu FTSE 100, rzeczywiście widać, że niewiele się ostatnio zmieniło. Londyński indeks oscylował wczoraj głównie w strefie wyznaczonej przez okolic TDP (7 275) i obszar średniej kroczącej SMA 55. Wczoraj po wejściu giełd europejskich pojawiła się faktycznie próba podejścia. Jednak najwyżej FTSE 100 sięgnęło 7 320. Dziś, 10 listopada w godzinach przedsprzedażowych w Europie indeks oscyluje poniżej TDP.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dopóki poziom TDP, jest przez rynek utrzymywany, istnieje sposobność do generowania wzrostu. Jednak ten poziom może zostać nadbity. Warto będzie wówczas czekać na powrót do strefy (średnia – poziom TDP). Następnie na zasadzie re-testu od góry tego zakresu rynek mógłby zmierzać w stronę 7 350.

Wykres FTSE H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks FTSE 100 10.11.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak warto będzie zwrócić uwagę na to, czy rynek nie podejmie się najpierw re-testu od samej średniej, a następnie poziomu TDP. Wówczas taka sytuacja, determinowałaby układ spadkowy. Celem dla rynku w takim wypadku byłby poziom 7 200.

Wykres FTSE H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks FTSE 100 10.11.2022

Konkluzja

Dziś wzrok inwestorów skierowany jest ponownie na wydarzenia w USA. Brytyjscy rynkowi uczestnicy przygotowują się również teraz do jutrzejszych informacji dotyczących gospodarki kraju. Najbliższe dwie sesje zapowiadają się niezwykle ciekawie. Poziomy aktualne na dziś rozpisane zostały poniżej.

TSR : 7 460

TFR : 7 370

TDP : 7 275

TFS : 7 190

TSS : 7 095

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.