FTSE 100 na plus. Oczekiwanie na dane z rynku pracy.

Indeks FTSE 100
J2T Trade

W pozytywnych nastrojach rozpoczął się nowy tydzień na londyńskiej giełdzie. Notowania FTSE 100 w poniedziałek, 14 listopada wyszły finalnie na plus. Wczoraj również Bank Anglii poinformował o kolejnej sprzedaży brytyjskich obligacji. Z kolei dziś, we wtorek 15 listopada rynki oczekują na dane z rynku pracy. Co pokażą najnowsze raporty?

Wzrostowe otwarcie tygodnia

Brytyjski indeks giełdowy FTSE 100 wykazał zysk na wczorajszym zamknięciu sesji. W poniedziałek, 14 listopada londyńskie FTSE 100 wyszło na plus ogólnie o 0,92%. Tym samym miało miejsce wzrostowe otwarcie nowego tygodnia handlowego.

Spółka Ocado znów na czele

Składowe indeksu FTSE 100 postawiły w większości na generowanie zysku podczas poniedziałkowej sesji. Na czele zyskownych spółek ponownie stanęło Ocado. Tym razem akcje tej brytyjskiej spółki wzrosły o 14,26%. Najwyższą, gdyż 3,65% stratę odnotowało natomiast Intermediate Capital.

Trzecia aukcja Banku Anglii

Bank centralny Wielkiej Brytanii ujawnił w poniedziałek, że sprzedał brytyjskie obligacje rządowe za 749,9 mln funtów. Była to już trzecia aukcja od czasu rozpoczęcia zacieśniania ilościowego. Bank Anglii za sprzedane na aukcji obligacje otrzymał 1,78 mld funtów. Instytucja podała, że na rządowe papiery wartościowe był wysoki popyt.

FP Markets

Wzrok na dane z rynku pracy

Dziś przed rozpoczęciem sesji europejskiej opublikowane zostaną istotne dane dla brytyjskiej gospodarki. Wzrok inwestorów kieruje się w stronę rynku pracy. Rynkowi uczestnicy analizować będą m.in. raport dotyczący stopy bezrobocia. Równie istotna będzie liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Warto zaznaczyć, że dane dotyczyć będą różnych okresów: września i października.

Punkt widzenia – FTSE z podejściem, możliwa kontynuacja?

W poniedziałkowej analizie również przyglądaliśmy się możliwości wzrostowej. Indeks FTSE 100 wzrost budować miał w oparciu o stabilizację w okolicach poziomu TDP, czyli 7 355. Rzeczywiście to właśnie tam rynek odnalazł siłę do generowania wzrostów. Po południu rynek rozpoczął zdecydowany ruch wzrostowy. Po godzinie 16 cena sięgnęła okolic 7 430. Wyższe rejony nie zostały jednak utrzymane i indeks cofnął. We wtorek (15.11) patrzymy na FTSE 100 na dwie godziny przed rozpoczęciem sesji europejskiej. Indeks oscyluje obecnie przy 7 390. Dzisiejsze nastroje determinowane będą raportami z rynku pracy.

Scenariusz główny – wzrostowy

Rynek ma sposobność wykonania dalszego wzrostu. Kluczowym założeniem na dziś staje się utrzymanie strefy cenowej wyznaczonej przez poziom TDP oraz średnią kroczącą SMA 55. Spełnienie założeń w połączeniu z widoczną presją popytową, nadałoby tempa wzrostom. Indeks za cel obrać może przebicie 7 450.

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak negacja założenia ze scenariusza wzrostowego znajdzie odniesienie w ruchu spadkowym. Cofnięcie poniżej TDP, a następnie odpuszczenie ze strony kupujących stanowić będzie podstawę dla zejścia. Każdorazowy te-test od dołu rejonów: poziom TDP-średnia determinowałby spadek do 7 300.

Konkluzja

Brytyjski indeks reagować będzie dziś na dane z krajowego rynku pracy. Warto będzie obserwować to, jak inwestorzy podejdą do najnowszych odczytów. Niemniej jednak, perspektywa wykresu pokazuje możliwość podejścia wzrostowego.

TSR : 7 537

TFR : 7 445

TDP : 7 355

TFS : 7 265

TSS : 7 172

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.