Fed zwolni tempo podwyżek. Analiza indeksu Nasdaq 100.

J2T Trade

Wczoraj, w środę 12 października opublikowany został protokół z ostatniego posiedzenia Fed. Urzędnicy Rezerwy Federalnej opowiadali się za tym, żeby wyższe stopy pozostały przez jakiś czas. Jednak bankierzy Fed zgodzili się również na zwolnienie tempa podwyżek już w grudniu. Amerykański indeks Nasdaq 100 w środę finalnie stracił. Jak wyglada analiza Nasdaq’a 100 na czwartek?

Przedłużone straty indeksu

Technologiczny indeks Nasdaq 100 po mieszanej sesji, wczoraj finalnie stracił. W ogólnym rozrachunku notowania indeksu Nasdaq 100 obniżyły się o zaledwie 0,05%. Niemniej jednak indeks przedłużył straty. Była to już szósta z rzędu stratna sesja

Moderna przewodzi zyskownym spółkom

Spoglądamy kolejnego dnia na zachowanie spółek tworzących indeks technologiczny. Tym razem, podczas środowej sesji strona zyskownych komponentów nie dała za wygraną. To po stronie wzrostowej odnotowano najwyższą procentową zmianę ceny. Zyskownym spółkom przewodziła Moderna, której akcje skoczyły o 8,28%. W dół indeks Nasdaq 100 ciągnęła spółka Exelon. Kurs jej notowań spadł o 4,03%.

Znany protokół Fed, co wiemy ?

Wczoraj opublikowane zostały informacje z wrześniowego posiedzenia Fed. W protokole przeczytać można, że urzędnicy Fed opowiadają się za utrzymaniem wyższych stóp procentowych. Jednak wśród bankierów Rezerwy Federalnej panuje zgoda co do tego, że Fed zwolni tempo podwyżek już w grudniu. Dające nadzieje informacje, jednak nie spowodowały w środę, 12 października większych zmian na Wall Street.

FP Markets

Spółka PepsiCo ponownie z lepszymi wynikami

Akcjonariuszom swój raport za trzeci kwartał 2022 roku podała spółka PepsiCo. Spółka ponownie osiągnęła lepsze wyniki w stosunku do prognoz. Przychody spółki wzrosły o 8,8% w ujęciu rocznym do 21,9 mld dolarów.

Punkt widzenia – próba odbicia

Amerykański indeks giełdowy próbował wczoraj odbić. Skutecznie jednak rynek hamowała siła podażowa obecna przede wszystkim w okolicach średniej kroczącej SMA 55. Dziś, w czwartek przed sesją amerykańską indeks znajduje się tuż pod zakresem średniej. Aktualnie indeks wyceniany jest w okolicach 10 830.

Scenariusz główny – wzrostowy

Teraz warto będzie przyjrzeć się temu, czy Nasdaq 100 podejmie się próby przełamania średniej. Powrót i stabilizacja ceny powyżej średniej, stanowić będzie podstawę dla dalszego wzrostu. Dziś rynek napędzany danymi z gospodarki USA ma szansę wykonać mocny impuls wzrostowy. Impetu nada przedostanie się powyżej poziomu 11 000. Docelowym targetem może być nawet 11 100.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 13.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Rynek może jednak podbić tylko w okolice 10 950. Ten zakres stanowi istotny opór. Jeżeli siła podażowa dawać będzie znać o sobie na tym zakresie, dalsza obniżka wchodziłaby w grę. Realnym będzie zejście poniżej 10 600.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 13.10.2022

Konkluzja

Czwartkowa sesja ma szczególny charakter. Dziś o godzinie 14:30 opublikowany zostanie odczyt inflacji w Stanach Zjednoczonych. To właśnie odczyt wpływać będzie na zachowanie inwestorów. Warto obserwować sytuacje już od pierwszych minut pre-marketu. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 13.10.2022

TTR : 11 860

TSR : 11 635

TFR : 11 410

TDP : 11 180

TFS : 10 953

TSS : 10 730

TTS : 10 512

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.