Egzotyczne kierunki, w których mieszkają traderzy

711
egzotyczne kierunki dla traderów
J2T Trade

egzotyczne kierunki dla traderówWiększość z nas ma świadomość, że zawód tradera bądź inwestora pozwala zamieszkać niemal wszędzie tam, gdzie tylko zapragniemy. Dlaczego? Ponieważ pracę zabieramy wtedy ze sobą i możemy ją wykonywać niemal z każdego miejsca na Ziemi. Zwyczajnie, jedyne co jest niezbędne to laptop, telefon i bezproblemowy dostęp do internetu. Jakie są popularne egzotyczne kierunki, do których traderzy osiągający sukcesy decydują się przeprowadzić? Zostaną one zaprezentowane poniżej. Pierwszy z nich to:

Tajlandia

Choć Tajlandia jest już mocno wyeksploatowanym pod względem turystycznym kierunkiem, to koszty życia nadal są w tym kraju dużo niższe niż w Polsce. Popularność Tajlandii ma jednak swoje zalety. Po pierwsze mieszkańcy są przyzwyczajeni do podróżnych spoza Azji i przyjaźnie do nich nastawieni. Poza tym nie występują najmniejsze problemy z dostępem do internetu. Czym charakteryzuje się Tajlandia? Rajskimi plażami, fascynującymi świątyniami, bardzo przyjaznym ciepłym klimatem i przepysznym jedzeniem. Jeśli marzy nam się praca w domku przy plaży po drugiej stronie globu, trudno będzie znaleźć dogodniejsze miejsce niż Tajlandia.

Filipiny

Czym charakteryzują się Filipiny? Poza ciepłym klimatem i wspaniałymi walorami przyrodniczymi, jedną z największych zalet tego kraju są bardzo niskie koszty utrzymania. Życie w tym państwie jest zwyczajnie kilka razy tańsze niż w Polsce. Z szybkim internetem także nie powinno być problemu, przynajmniej w okolicy miast. Mieszkańcy Filipin cechują się także wyjątkową gościnnością, a flora i fauna w tym kraju jest absolutnie zjawiskowa i niepowtarzalna. Dla wielu osób znaczenie może mieć także fakt, że to kraj w 80% katolicki. Z całą pewnością Filipiny będą doskonałym wyborem, jeśli chodzi o egzotyczny kierunek zamieszkania dla tradera.

Malezja

Malezja to fascynujący kraj w Azji Południowo-Wschodniej, zajmujący Półwysep Malajski i częściowo wyspę Borneo. Jest to jeszcze dość egzotyczny kierunek z punktu widzenia Polaków. Jednak z całą pewnością, warto się nim zainteresować, ponieważ ma bardzo wiele do zaoferowania. W latach dziewięćdziesiątych Malezja była uważana za jednego z najważniejszych gospodarczych “Tygrysów Azjatyckich”. Widać to szczególnie w supernowoczesnym centrum stolicy, Kuala Lumpur.

FP Markets

Mieszkańcy są gościnni, otwarci i szanują się wzajemnie. Panuje klimat równikowy z odświeżającą porą deszczową. Dodatkowo, koszty życia w Malezji są wciąż niższe niż w Polsce, a możemy tu znaleźć mnóstwo skarbów natury i kultury, tylko czekających na ich odwiedzenie. Najciekawsze z nich to zapierające dech w piersiach lasy deszczowe Borneo czy rafy koralowe w Sipadan. Oczywiście, jak na nowoczesny kraj przystało, nie ma tutaj problemu z szybkim i powszechnie dostępnym internetem.

Ekwador

Czym charakteryzuje się Ekwador? Stosunkowo niedrogą ziemia oraz niskimi cenami mieszkań. Kolejną niewątpliwą zaletą jest bardzo ciepły równikowy klimat. Natomiast, jeśli będziemy mieli dość upału, możemy cieszyć się bliskością Andów. Na wyróżnienie zasługuje także Park Narodowy Cajas obejmujący ponad dwieście malowniczych jezior pochodzenia polodowcowego, zjawiskowa i wielokulturowa stolica Quito czy fascynujące legendarne wyspy Galapagos. Co więcej, w ostatnich latach nastąpiła znacząca poprawa w kwestii dostępu do internetu w Ekwadorze – obecnie można się w tym kraju cieszyć stabilnym i w pełni sprawnym łączem.

Kolumbia

Kolumbia w ostatnich latach pnie się w górę rankingów określających rozwój gospodarczy i poziom życia. Przede wszystkim wysoko oceniana jest jakość środowiska naturalnego. Co więcej, koszty życia są w tym południowoamerykańskim kraju średnio o 20-30% niższe niż w Polsce. Warto również pamiętać, iż Kolumbia leży nad Morzem Karaibskim. To oznacza łagodny, ciepły klimat, dostęp do cudownych plaż i czystej, lazurowej wody. W wolnym od tradingu czasie, poza odpoczynkiem nad morzem, można w tym kraju odkrywać wspaniałe parki narodowe jak Cañon Del Río Claro czy Tayrona. W ostatnich latach, w Kolumbii także nastąpiła znaczna poprawa jakości internetu. Dzięki temu, obecnie to państwo także oferuje stabilne łącze o dużej przepustowości.

Sri Lanka

Położona na południu Azji Sri Lanka to piękny kraj o upalnym klimacie, bogaty w wyjątkowe krajobrazy oraz miejsca o znaczeniu historycznym. Przede wszystkim jednak jest kolebką duchowej filozofii buddyzmu. Sri Lankę z każdej strony otaczają ciepłe wody Oceanu Indyjskiego. Mieszkańcy tego kraju są bardzo gościnni i przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych. Koszty życia, zarówno jeśli chodzi o mieszkanie, jak i jedzenie są bardzo tanie. Przyroda jest niezwykle zróżnicowana. Południowe wybrzeże odznacza się tropikalnymi, pustymi plażami, złocistym piaskiem stykającym się z turkusową taflą oceanu, wysokimi palmami i gęstą dżunglą. Wschodnie wybrzeże to w kolei krajobraz niczym z afrykańskiej sawanny – niskie, wysuszone krzewy, wielkie formacje skalne i bardziej surowe wybrzeże. W środku lądu znajdują się natomiast imponujące góry. Dodatkowo, jak na kraj modny w ostatnich latach turystycznie, z szybkim internetem także nie powinno być problemu. Sri Lanka wydaje się więc naprawdę dogodnym egzotycznym miejscem do zamieszkania dla tradera.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.