Indeks S&P 500 rośnie 0,59%. Dziś ważne dane z FED.

143
Nyse-posąg
J2T Trade

Indeks S&P 500 rośnie w środę. S&P 500 zyskał 0,59%.  Amerykańskie indeksy świeciły się ponownie na zielono. Na dziś zaplanowane zostały dane z FED. Rezerwa Federalna poda dziś odczyty dwóch istotnych wskaźników. Jak wyglądać może zatem czwartkowa sesja?

Kontynuacja ruchu

Jeden z głównych indeksów – S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem. Amerykański indeks spółek dużych wzrósł wczoraj 0,59%. Kurs notowań zwiększył się tym samym o nieco ponad 20 punktów. Środową sesją indeks kontynuuje ruch wzrostowy z poprzedniej sesji.

Ilościowa przewaga

Na ostateczny wynik indeksu przyczynił się fakt, iż większość komponentów zyskiwała wczoraj. Największy poziom zmienności towarzyszył jednak spółce stratnej. Akcje Baker Hughes przeceniły się o 8,26%. Po stronie wzrostowej dominowała spółka Generac. Wycena tego przedsiębiorstwa zmieniła się korzystnie o 8,12%.

Wskaźniki FED

Dziś w godzinach pre-marketu opublikowane zostaną ważne dane makroekonomiczne. Będą to raporty autorstwa Rezerwy Federalnej. Mowa o: raporcie FED z Filadelfii ws. zatrudnienia oraz wskaźniku przemysłowym FED z Filadelfii. Obie wartości dotyczyć będą lipca. W przypadku wskaźnika przemysłowego analitycy szacują poprawę odczytu względem poprzedniej wartości.

FP Markets

Ponadto jednocześnie opublikowany zostanie odczyt dotyczący Joblessów. Inwestorzy dowiedzą się o ilości złożonych wniosków na zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu. Odczyt ma się okazać lepszy (niższy) od poprzedniego.

Kolejne raporty

Podczas wczorajszej analizy wspominałem o publikacji raportu finansowego spółki Abbott. Spółka ujawniła, że przychody spółki wzrosły i wyniosły 11,26 mld dolarów. Również zysk na akcję spółki przekroczył oczekiwania analityków. Wskaźnik EPS wzrósł rok do roku i wyniósł 1,43 dolara.

Dziś inwestorzy oraz akcjonariusze swój wzrok skierują na sprawozdania spółek AT&T oraz Philip Morris. W przypadku obu spółek analitycy spodziewają się gorszych odczytów względem tego samego okresu ubiegłego roku. Raporty podane zostaną przed sesją.

Punkt widzenia – blisko 4 000!

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego, który określał ruch główny. Myśl wczorajszych założeń: „Kluczowe założenie na dziś dotyczy nowego poziomu TDP – 3 919. Zakładam, że najpierw rynek zejdzie celem przetestowania tego zakresu od góry. Poziom TDP musi zostać koniecznie utrzymany. Siła popytowa będzie miała okazję zebrać się na tym zakresie, aby wygenerować podejście. Targetem będzie 3 990”.

Rzeczywiście rynek w pierwszym ruchu wykonał zejście do poziomu TDP. Zakres ten został dokładnie przetestowany od góry, a tym samym utrzymany. Kluczowe założenie spełniło się, zatem ruch wzrostowy mógł być generowany. Tak też się stało, jednak impuls wzrostowy zaprowadził rynek w okolice poziomu 3 980. Obecnie cena znajduje się na poziomie 3 960.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dzisiejszy ruch wzrostowy opieram na poziomie, który oznaczyłem fioletową przerywaną linią. Utrzymanie tego poziomu świadczyć będzie o czuwaniu siły popytowej. Strefa ta (poziom 3 947 i +-10 punktów w każdą stronę) może zostać delikatnie nadbita, jednak kluczowe jest jej utrzymanie. Zebrany popyt wynieść może rynek do poziomu 4 000.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 21.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Możliwość spadkową określać będę na w poniższy. Utworzenie nowego szczytu, nieco powyżej tego wczorajszego, a następnie zejście poniżej TFR pobudzić może siłę podażową. Wówczas to TFR okaże się oporem dla rynku, a każdorazowy re-test od dołu tego poziomu świadczyć będzie o sile podażowej na tym zakresie. Targetem będzie 3 900. 

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 21.07.2022

Konkluzja

Projekcje przedstawione zostały powyżej. Przypuszczam, że S&P 500 kontynuować będzie ruch wzrostowy. Może się on odbyć na zasadzie opisanej w scenariuszu głównym. Poniżej podaję poziomy na dziś.

TSR : 4 012

TFR : 3 967

TDP : 3 919

TFS : 3 873

TSS : 3 872

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.