Nasdaq 100 lepiej o 1,75%. Dziś przemawia Jerome Powell.

118
J2T Trade

W czwartek, 25 sierpnia główne rynki na Wall Street zakończyły sesję zyskami. Indeks giełdowy Nasdaq 100 wypadł lepiej o 1,75%. Inwestorzy z niecierpliwością czekali na wystąpienie prezesa FED. Dziś przemawiać będzie Jerome Powell. Czy rzeczywiście uczestnicy rynkowi otrzymają wskazówki o zamierzeniach Rezerwy Federalnej?

Straty jeszcze widoczne

Amerykański indeks Nasdaq 100 zakończył wczorajszą sesję powyżej kreski. Technologiczny Nasdaq 100 okazał się w ogólnym rozliczeniu lepszy o 1,75%. Takim wynikiem odrobiona została znaczna część strat z pierwszych dni tego tygodnia. Jednak straty są w dalszym ciągu widoczne. Przed piątkową sesją wynik Nasdaq’a za tydzień 22.08-26.08 wynosi -0,75%.

Pełna deklasacja

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Pinduoduo. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu Nasdaq 100. Wycena Pinduoduo uległa korzystnej zmianie aż o 12,44%. Oznacza to, że przewodziła ona jednocześnie stronie wzrostowej, która wczoraj w pełni zdeklasowała przeciwną siłę. Jedynie osiem komponentów zanotowało stratę w czwartek. Najsłabiej wypadła spółka Splunk, gdyż kurs jej akcji spadł o 12,00%.

Długo wyczekiwane wystąpienie

Do dzisiejszego wydarzenia inwestorzy z całego świata szykowali się od początku tego tygodnia. Uczestnicy rynkowi mieszanie reagowali na dotychczasowe wypowiedzi decydentów Rezerwy Federalnej, oczekując wystąpienia samego przewodniczącego. Dziś o godzinie 16 przemawiać w Jackson Hole będzie Jerome Powell.

FP Markets

Punkt widzenia – prawie wzorowy ruch

Wczoraj indeks Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza głównego. Cała projekcja była wykonywana wzorowo, zabrakło jedynie osiągnięcia targetu. Treść założeń czwartkowych dla wzrostu: „Dziś rynek wygenerować ma szansę bardziej konkretny ruch wzrostowy. Scenariusz dla wzrostów kluczowe założenie opiera na przekonaniu, że zakres średniej kroczącej zostanie dziś utrzymany. W trakcie sesji amerykańskiej średnia może zostać sprawdzona. Jednak kupujący muszą przeważyć na tym zakresie. Następnie w myśl zasady impuls-korekta-impuls wykonany może być ruch wzrostowy. Cena sięgnąć dziś może poziomu TDP, czyli okolic 13 200”.

Rynek utrzymywać miał zakres średniej kroczącej, co rzeczywiście się stało. Okolice średniej mogły być sprawdzane i to również się zadziało. Ruch wzrostowy został zbudowany i cena sięgnęła najwyżej 13 150. Nieco zabrakło do osiągnięcia tego targetu, niemniej jednak rynek wygenerował 200 punktowy ruch. Obecnie cena oscyluje wokół 13 070.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy dziś również oprzeć się może o zachowanie rynku wobec zakresu średniej kroczącej SMA 55. Podobnie jak wczoraj, średnia koniecznie musi zostać utrzymana. Rynek nie musi dokładnie cofać do jej zakresu, ale dobrze byłoby zobaczyć drobne zejście. Dziś cena ma potencjał powrotu powyżej 13 200.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 26.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Może jednak wydarzyć się tak, że rynek w pierwszym ruchu podbije do poziomu TDP. Na tym zakresie uaktywnić może się wówczas siła podażowa, która zepchnęła by rynek do niższych zakresów. Odbyć się to może na zasadzie schematu niższego szczytu. Targetem byłby poziom 12 900.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 26.08.2022

Konkluzja

Dziś może dojść do połączenia obu scenariuszy. W takim przypadku najpierw zrealizowany może zostać scenariusz wzrostowy. Rynek osiągając okolice 13 200 mógłby wykonać zejście na zasadzie opisanej w projekcji spadkowej. Szczególną uwagę warto będzie zwrócić na zachowanie rynku względem zakresu średniej kroczącej oraz poziomu TDP. Zmienności na rynku doda dziś zapewne wystąpienie Jerome Powella. Poziomy na dzień 26.08.2022.

TTR : 13 875

TSR : 13 648

TFR : 13 425

TDP : 13 193

TFS : 12 967

TSS : 12 743

TTS : 12 526

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.