Dzienne spojrzenie na towary, 21 lipiec

J2T Trade

Azjatyckie giełdy zanotowały spory wzrost we wtorek podążając za silną amerykańską sesją, którą napędzał rajd spółek technologicznych. Rynek wydaje się być dość przekonany, że kolejny plan pomocowy zostanie wprowadzony w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o wirusa, szczepionka opracowywana we współpracy Uniwersytetu Oksfordzkiego z AstraZeneca zaprezentowała obiecujące wyniki początkowej fazy testów na ludziach. Dobre wieści dotyczące prac nad szczepionką podaje także chińskie CanSino Biologics.

Amerykański dolar kontynuuje zjazd, jako że mamy dobre informacje dotyczące szczepionek. Kilka firm oraz uniwersytetów zaprezentowało obiecujące wyniki początkowej fazy testów na ludziach, zaliczają się do nich wspólne wysiłki Uniwersytetu Oksfordzkiego i AstraZeneca, chińskie CanSino Biologics; współpraca Pfizer z BioNTech również dostarczyła pozytywne informacje dotyczące postępów prac, co przywraca nadzieję na szybsze ożywienie gospodarcze.

Ceny miedzi spadły, jako że zapasy w chińskich magazynach wzrosły, podczas gdy szczytowa ilość zachorowań na COVID-19 zgasiła nadzieje na szybkie ożywienie gospodarcze. Światowa Organizacja Zdrowia doniosła o rekordowym wzroście zachorowań na koronawirusa na całym świecie drugi dzień z rzędu, z największymi wzrostami w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i RPA. Patrząc naprzód, ceny mogą pozostać pod presją, jako że sentyment ryzyka rynkowego pozostaje bardzo niski wraz z rosnącymi napięciami geopolitycznymi i zmaganiem się z utrzymaniem pandemii pod kontrolą.

Ceny złota sięgają znacznie wyższych szczytów, a słabszy dolar dodatkowo napędza jego rajd. Tymczasem ryzyko związane z sentymentem wywołało zwiększenie popytu dla “bezpiecznych przystani” wraz ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 na całym świecie.

FP Markets

Ceny ropy poszły w górę przez noc, jednak podczas azjatyckiej sesji handlowej znajdowały się głównie w trendzie bocznym, jako że inwestorzy zważali na wirusa i popyt wywołany pogodą, przy jednoczesnym braniu pod uwagę, iż zapasy ropy oraz benzyny w Stanach Zjednoczonych wciąż się kurczą. OPEC+ nadal podtrzymuje swoje stanowisko w temacie zwiększenia podaży na rynek również w kolejnym miesiącu. Razem z ropą, dolar kanadyjski umocnił się i doskonale wypadł w starciu ze słabszym dolarem amerykańskim, jednak i w tym przypadku zyski zmniejszyły się na początku azjatyckiej sesji handlowej.

Spojrzenie od strony technicznej i handlowej

USDCAD (kierunek intraday: byczy powyżej 1.3509)

USDCAD

Rynek przeszedł na stronę byków, jako że cena dociera do pierwszego wsparcia, gdzie znajduje się poziom Fibonacciego o współczynniku 61. Istnieje spora szansa, że kurs odbije w stronę pierwszego oporu, gdzie znajduje się szczyt ostatniego rychu swing. RSI również sygnalizuje kierunek byczy.

UKOIL (kierunek intraday: byczy powyżej 43.14)

UKOIL

Ropa zawędrowała wyżej. Z ceną znajdującą się nad średnią kroczącą i MACD powyżej zera, możliwy jest dalszy kierunek w górę, dopóki inicjatywa utrzymuje się po stronie byków. Tak długo, jak pierwsze wsparcie zlokalizowane na 43.14 jest utrzymane, zwyżka w stronę pierwszego oporu znajdującego się na 43.82 jest wielce prawdopodobna.

XAUUSD (kierunek intraday: byczy powyżej 1815.70)

XAUUSD

Cena złota wciąż znajduje się pod presją byków, jako że utrzymuje pierwsze wsparcie, więc zgodnie z obowiązującą obecnie linią trendu możemy oczekiwać odbicia na pierwszy opór. Oscylator stochastyczny także ukazuje miejsce na dalszy ruch w górę zanim zbliży się do poziomu wsparcia.

XCUUSD (kierunek intraday: niedźwiedzi poniżej 2.93067)

XCUUSD

Cena miedzi mierzy się z presją ze strony niedźwiedzi, której ognisko znajduje się na pierwszym wsparciu wyznaczonym ze współczynnika Fibonacciego 78.6. Możemy więc oczekiwać głębszego spadku do pierwszego poziomu wsparcia. Oscylator stochastyczny także sygnalizuje presję ze strony niedźwiedzi.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.