Dywersyfikajca Tradingu – webinar już we wtorek o 18:00

496
J2T Trade

Już we wtorek będziesz miał okazję uczestniczyć w webinarze, który porusza tematykę dywersyfikacji. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się spotkać z tym enigmatycznym określeniem i być może zastanawiałeś się, w jaki sposób ta tematyka może mnie dotyczyć, skoro przede wszystkim skupiam się na handlu za pośrednictwem narzędzi CFD.

  • Dowiedz się, czym jest dywersyfikacja oraz ryzyko rynkowe.
  • Poznasz zagadnienia związane z bezpośrednią dywersyfikacją ryzyka, bez względu na to, czy jesteś aktywnym traderem na rynku CFD, czy futures.
  • Na najbliższym spotkaniu we wtorek, 8 grudnia 2020 r, dowiesz się więcej na ten temat.

Dywersyfikacja – czyli jak ograniczać ryzyko rynkowe

“No risk – no fun” zwykli mawiać niektórzy uczestnicy rynku. Natomiast zarządzanie ryzykiem swojego portfela inwestycyjnego, to coś znacznie bardziej istotnego, niż zwykła zabawa. Jest to element, który wyróżnia dobrego tradera od słabego. Byle jaki trader “bawi się” w handel, podczas gdy dobry trader “prowadzi biznes”. Wiele osób zakłada, iż to co ma znaczenie na rynku, to strategia tradingowa przynosząca zysk oraz dobre zarządzanie kapitałem. Nie sposób przyznać rację takiemu spojrzeniu na tę kwestię, jednakże należy pamiętać, że by móc stworzyć strategię tradingową, która przynosi nam zysk, potrzebne jest przestrzeganie określonych zasad. Jeśli zdamy się jedynie na przypadek, to nasz ewentualny sukces może także być wyłącznie przypadkowy. Rynek jest na swój sposób nieprzewidywalny. Natomiast każdy szanujący się trader powinien zmierzać do tego, by zwiększać swoje uczucie sprawczość na nim, zamiast je ograniczać. Dlatego też dzięki temu szkoleniu dowiesz się:

  • Jak należy rozumieć ryzyko?
  • Co to znaczy prawidłowo dywersyfikować swój portfel?
  • Gdy mam otwartą tylko jedną pozycję na raz, to kwestia dywersyfikacji w ogóle mnie nie dotyczy?
  • Czy dywersyfikacja ogranicza się jedynie do instrumentów finansowych?

Zapoznaj się z powyższymi zagadnieniami na najbliższym webinarze. Spotkanie online odbędzie się we wtorek, 8 grudnia 2020 r. o godz. 18:00.

Zapisz się już teraz

FP Markets

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.