Dynamiczna sytuacja na indeksie S&P 500

SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres h1 od 23 sierpnia 2019 do 11 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

W dniu dzisiejszym sytuacja na indeksie spółek amerykańskich S&P 500 kształtuje się bardzo dynamicznie. Po niewielkim cofnięciu akcji cenowej i spenetrowaniu poziomów z 4 września, o których pisałem we wcześniejszych analizach, widzimy regularne podejście do ostatnich szczytów, a więc do poziomu 2991 punktów.

Analiza price action wskazuje no bardzo silny byczy sentyment, co możemy obserwować zarówno, jako spread świec rosnących, który jest niezwykle szeroki, jak i po mikrych, mało dynamicznej spadkach. W dniu dzisiejszym bardzo istotnym momentem było otwarcie sesji amerykańskiej, tak zwanej pit session. Z jednej strony potwierdziło ono ruch wzrostowy, z drugiej pozwoliło graczom profesjonalnym ściągnąć cenę do dołu i na wzrastającej panice dokonać dużych zakupów, by chwilę potem powrócić do ruchu wzrostowego.

SP500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres h1 od 23 sierpnia 2019 do 11 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Obecnie obserwowane impuls zakończy się na poziomie 2991 punktów, dalszy cel to dopiero poziomie 3014 punktów, zaś poziom docelowym jest najwyższa strefa popytowa, którą widzimy na wykresie, znajdująca się w zakresie od 3020 do 3027,5 punktu.

Scenariusz neutralny zakłada, że obserwowany właśnie test podaży się nie powiedzie i w dniu dzisiejszym nie pokonamy szczytu z 9 września, powracając do dalszej konsolidacji. Jest to jednocześnie scenariusz spadkowy, który w najgorszym razie zakłada powrót do poziomu około 2972 punktów, czyli dołka ostatniej korekty.

FP Markets

Zważywszy jednak na rozpalone głowy inwestorów i wielkie nadzieje na przebicie dotychczasowych szczytów (ATH), obserwowane także wśród spekulantów zawodowych, spadki są mało prawdopodobne. Być może w dniu dzisiejszym nie zrealizujemy całości opisywanego powyżej scenariusza wzrostowego, jednak dalsze dni powinny przynieść rozwinięcie dotychczas opisywanej sytuacji, zważywszy jak silne było wybicie się z wczorajszych dołków i jednoznaczne odrzucenie przez rynek tych poziomów cenowych.

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).