Drugi dzień spadku na NASDAQ 100. Czy indeks technologiczny zmieni kierunek?

Szkolenie z tradingu
J2T Trade

Szkolenie z tradinguPoniedziałkowa i wtorkowa sesja zakończyła się dla amerykańskiego indeksu technologicznego spadkami, gdzie reakcji podażowej towarzyszyła obawa wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej dotyczącej zmiany poziomu inflacji. Według najnowszego raportu, wskaźnik cen urósł do poziomu 8,5%.

Istotne dane na dzisiejszej sesji

Środową sesję czekają kolejne dane makroekonomiczne. W godzinach handlu pre-market opublikowany zostanie bazowy wskaźnik PPI oraz wskaźnik PPI, których wyniki prognozuje się na lepsze względem poprzednich publikacji.

Intraday: Szansa na odreagowanie

Przedstawione na wykresie punkty kierunkowe dla sesji środowej zostały dopasowane do obecnych zakresów zasięgów. Na wczorajszej sesji indeks utworzył schemat podwójnego dołka (oznaczonego kolorem fioletowym).

wykres

FP Markets

Na poziomie 13997 znajduje się istotny zakres dla rynku. Zejście do tego zakresu otworzy dwie możliwości rozwoju schematu wzrostowego. Pierwszą z nich byłoby zejście ceny rynkowej do oznaczonego kolorem czarnym poziomu 13997, gdzie w przypadku pojawienia się znacznej reakcji popytowej, indeks w myśl zasady ,,touch and go” mógłby nabrać rozpędu i odwiedzić rejony zakresu 14150-14200, gdzie przypada zakres średniej kroczącej SMA 88. Drugi schemat wzrostowy (pokazany na wykresie) zakłada w pierwszej fazie ruchu zejście do dołków z ostatniej sesji, skąd następnie mógłby zostać wygenerowany silny impuls wzrostowy wybijający zakres 13997 i po re-teście zakresu 13980-14000 stworzyć kolejny impuls wzrostowy.

W przypadku, gdy indeks NASDAQ 100 podczas amerykańskiej sesji będzie pokazywał silną presję podażową tzn. jednym ruchem przełamie poziom 13997 i zmierzać będzie do strefy ostatnich dołków, wówczas wybicie ostatniego dołka przekreśli szanse na ruch wzrostowy i będzie to oznaczało, chęć odwiedzenia ważniejszych, niższych poziomów na zakresie 13800-13750.

Zbiorcza konkluzja

Dla Nasdaqa jako wypełnienie scenariusza, dostrzegam potencjalną szansę na zejście w okolice TDP jako główny ruch do południa. Następnie należałoby oczekiwać na wejście rynku amerykańskiego. Podczas sesji amerykańskiej możliwym jest zejście do ostatnich dołków i przypuszczalne wygenerowanie ruchu wzrostowego. Cel w przypadku realizacji, wynosi 141500-14200 bądź wyżej.

Dzisiejsze poziomy: 13.04

TTR = 14 627
TSR = 14 416
TFR = 14 205
TDP = 13 997
TFS = 13 786
TSS = 13 583
TTS = 13 371

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.