Dow Jones zyskuje 0,08%. Dziś wskaźnik nastroju konsumentów.

152
Nyse-posąg
J2T Trade

Indeks Dow Jones 30, jako jedyny spośród głównych amerykańskich indeksów giełdowych zyskiwał w czwartek. Notowania Dow Jonesa wzrosły o zaledwie 0,08%. Dziś w trakcie sesji opublikowany raport wskaźnika nastroju konsumentów. Co pokaże dzisiejszy, wstępny odczyt?

Dow Jones 30 inaczej niż reszta

W tym tygodniu handlowym najstarszy indeks giełdowy Dow Jones 30 zachowuje się odmiennie względem Nasdaq’a 100 i S&P 500. Czwartkową sesję Dow Jones 30, jako jedyny z głównej trójki zakończył wzrostem notowań. Co prawda kurs wzrósł o zaledwie 0,08%, ale notowania zamknęły się powyżej kreski. Jednak podobna sytuacja, jak wczoraj miała również miejsce w poniedziałek, 8 sierpnia.  

Bez przewagi liczebnej

Podczas wczorajszej sesji pod względem zmienności wśród komponentów ponownie wyróżniła się spółka Walt Disney. Wczoraj jednak akcje spółki wzrosły o 4,68%. Spółka przewodziła komponentom wzrostowym. Warto zauważyć, że w czwartek żadna ze stron nie osiągnęła wczoraj przewagi liczebnej. Na czele spadków stanęła spółka Johnson&Johnson, której wycena spadła o 2,07%.

Raport nastroju konsumentów

Dziś o godzinie 16 podany zostanie raport dotyczący wskaźnika nastroju konsumentów Michigan. Jest to dość istotny wskaźnik, po odczycie którego inwestorzy lubią reagować. Co prawda dziś opublikowane zostaną dane wstępne, jednak i tak skupią wzrok akcjonariuszy.

FP Markets

Punkt widzenia – połączenie założeń

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się w dużej mierze realizacji scenariusza spadkowego, jednak co ciekawe zrespektował założenie dla wzrostów. Treść dla zejścia: „Zejście natomiast wyglądać może w sposób następujący. Nowy poziom TFR, czyli 33 559 stanowić może opór w najbliższym czasie dla rynku. Po tym jak rynek wykona re-test od dołu poziomu TFR zejście sięgnąć może nawet poziomu 32 800”.

Rzeczywiście okolice poziomu TFR okazały się wczoraj oporem dla rynku. Co prawda rynek bardzo mocno nadbił ten poziom, jednak wykonał od dołu re-test poziomu TFR. Po re-teście cena miała schodzić, co faktycznie się stało. Odwiedzony został poziom TDP, który z kolei kluczowy był w obserwacji scenariusza wzrostowego. Poziom TDP został utrzymany, zatem można było rozejrzeć się za wzrostem. Rynek dziś rano powrócił w okolice TFR i obecnie znajduje się na poziomie 33 470.

Scenariusz główny – wzrostowy

Teraz od najstarszego indeksu oczekuje się, aby pokazał ile ma sił na dalszą wspinaczkę. Ruch wzrostowy może dziś oprzeć się o zachowanie rynku wobec poziomu TFR. Jeżeli ten poziom zostanie przełamany, a cena utrzymywać się będzie powyżej, w grę wchodzić będzie podejście pod wyższe zakresy. Targetem może być nawet 33 800. 

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 12.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Reakcja na poziomie TFR może być zgoła inna. Wyjście powyżej TFR wiązać się może, z szybkim powrotem poniżej tego poziomu. Następnie re-test od dołu tego poziomu determinować będzie zejście. Celem w takim układzie będzie powrót do 33 300. 

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 12.08.2022

Konkluzja

W dalszym ciągu zasadnym wydaje się przypuszczać ruch wzrostowy. Główne indeksy znajdują się w wzrostowej zależności i potencjał na wzrost jest. Poniżej podane zostały poziomy na dzień 12.08.2022

TSR : 33 808

TFR : 33 559

TDP : 33 306

TFS : 33 061

TSS : 32 809

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.