Dow Jones zszedł w rejony 33 000. Indeks zagrożony zejściem.

J2T Trade

Główne indeksy na Wall Street odnotowały w większości straty podczas wtorkowej sesji. Inwestorzy wyrazili swoje obawy związane z limitem zadłużenia. Obserwatorzy rynku skierowali swoje zainteresowanie na rozmowy prezydenta Joe Bidena z republikanami. Oczekiwanie na przełom w negocjacjach narasta, gdyż coraz bliżej do niewypłacalności. Negatywne nastroje szczególnie wpłynęły na najstarszy indeks w USA. Dow Jones 30 mocno stracił i zszedł w rejony 33 000. Indeks wydaje się zagrożony mocniejszym zejściem. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones stracił ponad 1%

Z głównych indeksów w Stanach Zjednoczonych najgorzej zaprezentował się Dow Jones 30. Najstarszy na Wall Street pokazał sporą obniżkę. Dow Jones stracił bowiem ponad 1%. Dla tego indeksu oznaczało to spadek rzędu 337 punktów. Wczorajszy zysk został pominięty i indeks wykazuje tygodniową stratę.

Notowania spółek czerwone we wtorek

Wyraźna strata indeksu podkreślona jest przez tabelę notowań. Notowania spółek tworzących Dow Jonesa 30 były ogólnie czerwone we wtorek. Najgorzej wypadło Nike (NYSE:NKE), którego akcje poleciały w dół o 2,80%. Przed stratami uchroniły się jedynie trzy przedsiębiorstwa. Były to: IBM (NYSE:IBM), Salesforce (NYSE:CRM) oraz Microsoft (NASDAQ:MSFT). Żadna z tych spółek nie zyskała więcej niż 1%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones zszedł w rejony 33 000

Dow Jones wczoraj już na kilka godzin przed sesją zorientowany był na spadek. Po godzinie 12 (czas w Polsce) na kilka godzin przed otwarciem giełd wykonał pierwsze ważne zejście z zakresu średniej SMA 88. W takim nastawieniu trwał aż do sesji i podczas niej wzmocnione zostały negatywne nastroje. Indeks przed zamknięciem handlu w USA zszedł w rejony 33 000.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś przed sesją rynek odbija i od dołu bada istotność poziomu TFS. Taka sytuacja zdaje się wskazywać na słabość indeksu, której dziś będziemy szukać.

Scenariusz = podejście do 33 180-33 250–>nadbicie tego obszaru i powrót poniżej–>re-test strefy od dołu–>zejście do 32 950 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 17.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks narusza wsparcie

Na nic zdały się przypuszczenia o wzroście. Rynek coraz słabiej wygląda na zakresie wsparcia 33 090-33 335. Teraz deską ratunku jest ewentualna reakcja na średniej SMA 200. Warto byłoby poczekać na rozwój sytuacji.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 17.05.2023

Konkluzja

W środę trwa oczekiwanie na raporty z rynku nieruchomości. Wskaźniki dotyczące liczby wniosków o kredyt hipoteczny, a także rozpoczętych budów domów są szczególnie obserwowane przez członków Fed. Dziś ponadto kontynuowane będą rozmowy w sprawie problemu zadłużenia. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.