Dow Jones znów poległ przy 33 800. Spokój na indeksie.

Budynek NYSE
NYSE Wall Street
J2T Trade

Na amerykańskich rynkach akcji niewiele działo się zarówno podczas poniedziałkowej, jak i wtorkowej sesji. Obroty na Wall Street spadły, a inwestorzy skupili się na pojedynczych raportach z gospodarki. Wzrok w szczególności skierował się na dane dotyczące aktywności. Najnowsze odczyty okazywały się nieco słabsze niż zakładano. Niemniej, inwestorzy odeszli od rynku akcyjnego. Dow Jones 30 jako jedyny nie zdołał utrzymać się wysoko. Indeks znów poległ przy 33 800. Niemniej na indeksie obserwowano spokój i ma on szanse jeszcze o wyższe zakresy stoczyć bój. Czy to się Dow Jonesowi powiedzie? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones bez zmiany we wtorek

Przedwczoraj, czyli w poniedziałek (05.06) indeks Dow Jones wyróżnił się na tle głównych indeksów. Stracił, jak na ostatnie warunki, całkiem sporo, gdyż 0,59%. Natomiast wczoraj nie pokazał szczególnego zachowania. Tak naprawdę, Dow Jones był bez zmiany we wtorek i podobnie jak Nasdaq skończył na zero.

Nastroje podzielone na indeksie

Podczas wczorajszej sesji składowe indeksu Dow Jones 30 sprawiały dobre wrażenie. Jednak jak się okazało, nastroje finalnie były podzielone. Choć indeksowa większość zyskała, ważniejsze spółki wylądowały poniżej kreski. Wśród wzrostowej grupy wyróżniło się Intel (NASDAQ:INTC), którego wycena spadła o 3,68%. Po stronie spadkowej wyróżniło się Merck&Co (NYSE:MRK), a akcje spółki spadły o 2,74%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones na średniej

Notowania najstarszego z indeksów na Wall Street również podczas pierwszych sesji tego tygodnia popadły w marazm. Indeks Dow Jones 30 poruszał się w dość wąskim zakresie, skupiając się na rejonach poziomu TDP. Rynek momentami pokazywał ruch, schodząc do średniej SMA 88.

FP Markets

Co na dziś ?

W środę, 7 czerwca patrzymy na indeks na kilka godzin przed sesją. Notowania znajdują  się w rejonach 33 600. Rynek podobnie jak pozostali znajduje się w układzie, który ma szanse wesprzeć spadki.

Scenariusz = podejście do TDP—>zebranie podaży—>zejście 33 400

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 07.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: trwa realizacja scenariusza 

Indeks dobił do poziomu 33 785 zareagował podażowo i wykonał korektę. Do tej pory wszystko rozgrywa się tak, jak opisaliśmy to w poniedziałek. Rynek stoi teraz przed szansą wygenerowania wzrostu. Pytanie jednak, czy przed wzrostem jeszcze trochę nie zejdzie.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 07.06.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują środowej sesji, dziś na rynku może pojawić się zmienność. Walka sił będzie najprawdopodobniej bezpośrednia. W kalendarzu nie widać ważniejszych danych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 176

TFR : 33 924

TDP : 33 671

TFS : 33 422

TSS : 33 177

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.