Dow Jones znów odpuścił na 34 000. Indeks utknął w miejscu.

Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Popularne akcje na Wall Street ponownie pokazały marazm. Inwestorzy nie potrafili opowiedzieć się po żadnej ze stron. Dow Jones 30 znów odpuścił walkę na 34 000. Najstarszy z indeksów, podobnie jak reszta utknął w miejscu. Wall Street wyraża potrzebę impulsu, na co cały czas czekamy. Czy dziś indeksy się przełamią? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones także bez zmian

Wraz z głównymi indeksami, w końcowym bezruchu utknął również najstarszy na Wall Street. Dow Jones 30 także zakończył sesję bez zmian względem poniedziałku, 17 kwietnia. Popularne nowojorskie indeksy już kolejny dzień wykazują marazm i pytanie, kiedy się to zmieni.

Podział w tabeli notowań

Odpowiedzi dotyczącej wczorajszego ruchu Dow Jonesa należałoby poszukać wśród spółek go tworzących. Indeksowe przedsiębiorstwa pokazały mieszane nastroje. Podział w tabeli notowań widać bardzo wyraźnie, a pod względem liczebnym był on równy. Większą zmienność ogółem zaprezentowały spółki tracące. Najgorzej wypadło J&J (NYSE:JNJ), którego akcje spadły o 2,81%. Po stronie wzrostowej wyróżnił się Boeing (NYSE:BA). Notowania spółki na giełdowym parkiecie wzrosły we wtorek o 1,63%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones znów odpuścił 34 000

Podobnie jak pozostałe indeksy, również Dow Jones pokazał podejście przed godzinami sesji. Jednak w przypadku najstarszego indeksu podejście trwało krócej, gdyż skończyło się w południe. Niemniej, tak jak S&P 500 czy Nasdaq 100 również Dow Jones zdążył nadbić ostatni szczyt i sięgnął okolic 34 200. Następnie notowania zawróciły i w godzinach amerykańskiej przedsprzedaży znalazł się na poziomie TFR (34 057). Nie utrzymał się w tych rejonach za długo, gdyż tuż po otwarciu giełd notowania zleciały i rynek wrócił do średniej SMA 88. Przecena trwała do godziny 17 (według czasu w Polsce) i została wyhamowana w rejonach 33 830. Rynek wówczas poderwał się i wrócił do TFR.

FP Markets

Co na dziś ?

Na wykres patrzymy w środę, 19 kwietnia o godzinie 11. Na kilka godzin przed wejściem USA notowania najstarszego indeksu z Wall Street oscylują w rejonach 33 900. Tak, jak w przypadku pozostałych indeksów, również na ten spoglądamy z podejściem spadkowym.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 88–>re-test od dołu i zebranie podaży–>ruch spadkowy do 33 700

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 19.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: ujęcie tygodniowe ulega zmianie

Również Dow Jones 30 nie potrafił zebrać się do wzrostu, o którym pisaliśmy na początku tygodnia. Indeks aktualnie jest w drodze do ważnego poziomu – 33 785 (oznaczony czarną przerywaną linią). Po zejściu, w tych okolicach pojawić się może odreagowanie. W wyniku ostatnich ruchów zmieniamy cel na 34 500.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 19.04.2023

Konkluzja

Dziś zmienność może okazać się nieco lepsza. Oprócz trwającego sezonu publikacji wyników spółek, dziś pojawi się raport Fed. Publikowana, na dwa tygodnie przed zebraniem FOMC, tak zwana Beżowa Księga ujawni opinię poszczególnych obszarów federalnych.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.