Dow Jones znów bezsilny. Indeks pozostaje na wsparciu.

Spadki na giełdzie w USA
J2T Trade

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów na amerykańskim parkiecie giełdowym. Popularne akcje nie były zgodne co do kierunku. Stało się tak, za sprawą oczekiwania na przełom w negocjacjach dotyczących limitu zadłużenia. Dla inwestorów jest to obecnie najważniejszy temat, który determinuje ich zachowanie. Rynki zbytnio nie przejęły się wczoraj jastrzębim przemówieniem członka Fed, Jamesa Bullarda. Niemniej negatywny zarys zaczyna się budować i pytanie, jak zachowają się rynki kolejnego dnia. Wczoraj Dow Jones jako jedyny stracił. Najstarszy indeks znów był bezsilny. Czy coś się zmieni we wtorek? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones znów bezsilny

Amerykański indeks Dow Jones 30 wyróżnił się na tle pozostałych rynków z Wall Street. Najstarszy z głównych indeksów odnotował kolejną, już dwunastą w maju, słabą sesję. Tym razem notowania Dow Jonesa spadły o 0,42%. Dla tego indeksu oznaczało to obniżkę rzędu 140 punktów.

Negatywne nastroje indeksowych spółek

Firmy składające się na indeks Dow Jones 30 jasno wyraziły wczoraj swoje nastawienie. Wśród indeksowych spółek panowały negatywne nastroje. Liderem wśród strat było Nike (NYSE:NKE), którego wycena spadła o 3,99%. Po stronie wzrostowej stanęło jedynie dziewięć spółek, a najlepiej wypadło 3M (NYSE:MMM). Notowania tego przedsiębiorstwa wzrósły o 2,71%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones przełamał średnią, zejście bardziej prawdopodobne?

Wczorajsze zachowanie Dow Jonesa 30 nieco dobiegło od prezentowanego przez pozostałe indeksy. Rozpoczęcie sesji amerykańskiej przyniosło spadek notowań i Dow Jones zszedł poniżej TDP i średniej SMA 88. Następnie pojawił się re-test tych obszarów od dołu i rynek zszedł w rejony 33 250. Tam spadki zostały zatrzymane i rynek powrócił pod poziom TDP.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś przed sesją notowania indeks odbiły się od dołu od poziomu TDP oraz zakresu średniej SMA 88. Rynek tym samym potwierdził przełamanie średniej i przez to dziś bardziej prawdopodobne wydaje się zejście.

Scenariusz = podbicie do TDP–>brak przełamanie/re-test od dołu–>zejście do TFS

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 23.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones pozostaje na wsparciu

Pierwsza sesja tygodnia nie przyniosła realizacji części ruchu zakładanego na ten tydzień. Dow Jones nie pokusił się o wzrost i pozostał na wsparciu 33 090-33 335.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 23.05.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się dane dotyczące aktywności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Jednak głównie inwestorów interesuje sprawa w Kongresie. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.