Dow Jones 30 zniżkował ponad 1%. Dow Jones sprawdził 33 500.

J2T Trade

Nowojorskie akcje wylądowały niżej podczas wtorkowej sesji. Obawy o dzisiejszą decyzję decydentów podburzyły zaufanie inwestorów w ciągu ostatniej sesji. Negatywne nastroje wzmocnione zostały przez pierwsze kluczowe dane z rynku pracy. W dalszym ciągu inwestorom nierozwiązany pozostaje problem niewypłacalności rządu Stanów Zjednoczonych. Kumulacja obaw przełożyła się na obniżkę kursów głównych indeksów. Najstarszy z nich, czyli Dow Jones 30 zniżkował ponad 1%. Dow Jones we wczorajszym momencie słabości sprawdzał rejony 33 500. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones zniżkował ponad 1%

Drugi dzień handlowy maja również okazał się stratny dla głównych indeksów zza oceanu. Wtorkową sesję różniła jednak siła spadków, która była widoczna. Wyraźnie stracił najstarszy indeks. Dow Jones 30 zniżkował ponad 1% (dokładnie 1,08%). W skali liczbowej była to obniżka rzędu 367 punktów.

Tylko trzy spółki uchroniły się przed stratą

Składowe najstarszego indeksu na Wall Street w przeważającej większości generowały wczoraj zejście. Największą przecenę pokazało Chevron (NYSE:CVX), którego notowania spadły o 4,31%. Przed stratą uchroniły się tylko trzy spółki, które pokazały niewielkie zmiany. Były to McDonald’s (NYSE:MCD), Johnson&Johnson (NYSE:JNJ) oraz Merck&Co (NYSE:MRK). Ich zmiany kształtowały się następująco: 0,16%, 0,87% i 1,33%.

Punkt widzenia dzienny: z TFR do TFS indeks z mocnym zejściem

Już w godzinach pre-marketu najstarszy z indeksów na Wall Street nie radził sobie za dobrze. Otwarcie giełd wzmocniło pesymizm i rynek re-testując od dołu zakres poziomu TFR wykonał zejście. Notowania cofnęły do średniej SMA 88 i po godzinie 16 (czas w Polsce) pokazały gwałtowne urwanie. Indeks nie zważał na poziom TDP i zszedł do poziomu pierwszego wsparcia. Dow Jones tym samym sprawdził rejony 33 500 i dopiero tam wyhamował zejście.  W godzinach wieczornych pojawiło się ponad 200 punktowe odbicie.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś patrzymy na wykres o godzinie 14. Na półtorej godziny przed otwarciem giełd w USA notowania indeksu Dow Jones oscylują w rejonach 33 750.

Kontekst dzisiejszej sesji jest niesłychanie ważny. Decyzja w sprawie polityki monetarnej w znacznym stopniu wpłynie na zachowanie akcji. Rynki i inwestorzy, którzy trwają w dużej niepewności zdają sobie sprawę z możliwej podwyżki o 25 punktów bazowych. Jednak w poniższym scenariuszu, bazuję na przekonaniu, iż ujrzymy niespodziankę i Fed wstrzyma podwyżki.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 88–>próba przełamania jej obszaru–>ruch do poziomu TFR–>pokonanie i powrót do 34 200

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 03.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: dalsze testowanie 33 785

Najstarszy z indeksów przetestował wczoraj zakres średniej SMA 88 na interwale D1. Zebrał z niej siłę do wzrostu i powrócił do 33 785. W dalszym ciągu testuje ten obszar i ma szansę na ruch w górę.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 03.05.2023

Konkluzja

Dziś przede wszystkim należy oczekiwać zmienności. Dane dotyczące gospodarki rozpalą emocję już w godzinach pre-marketu oraz podczas pierwszych chwil sesji. Następnie, o godzinie 20  uwaga skupi się na decyzji Rezerwy Federalnej. Na co zdecyduje się Fed?

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.