Dow Jones wzrósł o 1,65%. Strata tygodniowa indeksu została.

Nyse-posąg
J2T Trade

W piątek, 5 maja na Wall Street zarejestrowano znaczne zyski popularnych indeksów. Nowojorskie akcje zamknęły się na wyższych zakresach, gdyż informacje z rynku pracy wywołały dobre nastroje. Dane o zatrudnieniu oddaliły chwilowo myślenie o recesji w Stanach Zjednoczonych. Pozytywne nastroje wzmocnione zostały przez wygaszające zamieszanie w świecie finansowym. Główne indeksy zza oceanu wyraźnie wzrosły. Najmniejszy, choć i tak znaczący zysk wykazał najstarszy z indeksów. Dow Jones wzrósł o 1,65%. Pomimo dobrej sesji, strata tygodniowa indeksu została. Rozpoczyna się dziś nowy rozdział. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones wzrósł o 1,65%

Najstarszy indeks na Wall Street również pokazał sporych rozmiarów zysk podczas ostatniej sesji tygodnia. Notowania Dow Jonesa 30 wzrosły o 1,65% w piątek. Choć był to najmniejszy procentowo zysk na Wall Street, dla najstarszego indeksu był wyraźny. Kurs Dow Jonesa skoczył bowiem o 547 punktów.

Strata tygodniowa indeksu została

Dow Jones w pierwszym tygodniu maja prezentował się najgorzej spośród głównych indeksów. Podczas sesji spadkowych tracił najwięcej, a piątkowy zysk był z kolei najmniejszym. Tym samym wyraźna strata tygodniowa indeksu została. Rozliczenie pokazało, iż w dniach 01.05-05.05 indeks stracił 1,24%.

Prawie wszystkie spółki zyskały

Spółki składające się na indeks Dow Jones 30 pokazały wyraźne zyski. Prawie wszystkie spółki zyskały, a liderem okazało się Apple (NASDAQ:AAPL). Akcje giganta technologicznego wzrosły o 4,69%. Stratę odnotowało tylko jedno przedsiębiorstwo – Intel (NASDAQ: INTC). Jednak notowania tej spółki spadły nieznacznie, gdyż o 0,80%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones wzrostowo z nawiązką

Również zapowiadany dla Dow Jonesa wzrost ujrzał swoją realizację. Podczas piątkowej analizy pisaliśmy: „Scenariusz =podejście do strefy 33 350-33 420–>stabilizacja–>zebrania popytu–>ruch 33 500”. 

Rynek okazał się jednak zdecydowanie silniejszy niż zakładałem. O ile podejście do strefy 33 350-33 420 miało miejsce, tak rynek szybko skoczył z niej do wyższych zakresów. Stabilizacja nie była konieczna, a cel na 33 500 okazał się jedynie przystankiem w drodze do rejonów 33 800.

Co na dziś ?

Dow Jones 30 przygotowuje się do handlu jak pozostałe indeksy. Przed godzinami amerykańskiego pre-marketu wykazuje on dobre nastroje. Czy utrzyma je w godzinach sesji?

Scenariusz = zejście do TFR–>zebranie popytu–>powrót do 34 000  

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 08.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: ponowne zmagania w rejonach 33 785

Rynek po raz kolejny walczy przy istotnym zakresie 33 785. Jest to miejsce, które decyduje o kierunku. Indeks jest po silnym ruchu wzrostowym, czy zdoła go kontynuować? Jeżeli tak, pokonanie szczytów z pierwszego maja otworzy drogę pod 35 000.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 08.05.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się nowy tydzień na Wall Street. Okres naznaczony oczekiwaniem na inflacyjne dane. Jak rozpoczną handel główne indeksy? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.