Dow Jones wstrzymał passę strat. Indeks wreszcie na plus.

byk inwestowanie
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wypadły lepiej podczas poniedziałkowych zmagań. Popularne rynki były zielone na zamknięciu, a najlepiej zakończył sektor technologiczny. Niemniej na Wall Street nadal nie było widać pewności, a największe zainteresowanie skierowało się na problem z zadłużeniem. Wczoraj inwestorzy obserwowali najnowsze oświadczenia dwóch stron w negocjacjach nad limitem zadłużenia. Mimo dalszego braku porozumienia, najstarszy indeks wreszcie wyszedł na plus. Dow Jones wstrzymał ostatnią passę strat. Z jakiej strony indeks pokaże się dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones wstrzymał passę strat

W poniedziałek, 15 maja na Wall Street było delikatnie zielono. Z głównych indeksów najmniejszy zysk wykazał Dow Jones 30. Najstarszy z nich zyskał jedyne 0,14%, co przełożyło się na wzrost kursu o 48 punktów. Niemniej wystarczyło to, aby Dow Jones wstrzymał passę strat.

Dominacja ilościowa wzrostów

Tabela notowań składowych indeksu z poniedziałkowej sesji może zastanawiać. Dominacja ilościowa wzrostów rzuca się w oczy i nieco gryzie się z wynikiem samego indeksu. Warto dodać, że również nieco wyższa zmienność stała za wzrostami. Nie wystarczyło to jednak do pchnięcia indeksu wyżej. Liderem wśród zyskownej części był Intel (NASDAQ:INTC), którego wycena wzrosła o 2,94%. Po stronie spadkowej wyróżniło się Verizon (NYSE:VZ). Akcje spółki spadły o 2,18%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones poniżej TDP

W przypadku indeksu Dow Jones 30, zejście po otwarciu giełd zza oceanu było wyraziste. Rynek wygenerował ruch z rejonów 33 400 do 33 200. Dopiero tam pojawiła się reakcja i popyt przejął stery. Do końca sesji rynek zdołał wymazać straty z jej początku i podszedł pod TDP.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś, czyli we wtorek patrzymy na indeks kilka godzin przed sesją. Najstarszy indeks na Wall Street znajduje się poniżej neutralnego poziomu, co może nieco niepokoić. Ponadto na poziomie TDP przypada obecnie zakres średniej. Jednak pokonanie tego obszaru otworzyłoby drogę do wzrostu.

Scenariusz = wyjście ponad TDP i średnią SMA 88–>re-test od góry–>podejście do 33 600

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 16.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones nie rusza się ze wsparcia

Poniedziałkowa sesja była kolejną, która nie rozwiała wątpliwości. W wyniku tego, iż nic specjalnego na rynku się nie zadziało, schemat pozostaje bez zmian.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 16.05.2023

Konkluzja

Wczoraj inwestorzy bacznie obserwowali sytuację w Kongresie oraz wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej. Dziś skupią się dokładnie na tym samym. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.