Dow Jones wrócił powyżej 34 000. Notowania czekają na znak?

J2T Trade

Amerykańskie indeksy giełdowe wypadły lepiej na początku nowego tygodnia. Wyniki okupione zostały jednak skrajnymi nastrojami uczestników rynku. Wzrosty były skromne, lecz udowodniły obecność kupujących, na ostatnio stosunkowo wysokich obszarach. Dow Jones 30 dzięki temu wrócił wczoraj powyżej 34 000. Niemniej rynek ostatnio ma kłopoty z wygenerowaniem silniejszego ruchu. Czy notowania czekają na jakiś znak? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones zyskał 0,30%

Najpopularniejsze akcje zza oceanu przez całą poniedziałkową sesję szukały miejsca do ruchu. Przełożyło się to na mieszane zachowanie głównych indeksów. Sytuacja rozwiązała się pod koniec sesji, kiedy Wall Street wylądowało nieco powyżej kreski. Dow Jones 30 okazał się jednym z najlepszych indeksów i zyskał 0,30%. W jego przypadku była to równowartość 100 punktów.

Niewielkie zmiany w poniedziałek

Przechodzimy już do spojrzenia na wczorajszą tabelę notowań. Przede wszystkim należy zauważyć, iż składowe Dow Jonesa odnotowały niewielkie zmiany w poniedziałek. Większość z nich okazała się zyskowna, a najlepiej wypadło Walgreens Boots (NASDAQ:WBA). Spółka podniosła kurs swoich akcji o 1,76%. Wśród strat negatywnie wyróżniło się UnitedHealth (NYSE:UNH), którego notowania spadły o 1,26%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones 30 wrócił powyżej 34 000

Podobnie jak indeks S&P 500, również i Dow Jones 30 wykonał wczoraj jedynie część planowanego ruchu. Przypomnijmy poniedziałkowe spojrzenie. „Scenariusz = zejście do średniej SMA 88–>reakcja popytu–>podejście pod TFR (34 057)–>próba przełamania–>sięgniecie 34 200”.

FP Markets

Rzeczywiście notowania najpierw zeszły do wskazanej średniej. Odbyło się to jednak na przestrzeni kilku godzin i rynek do kolejnego ruchu przystąpił w godzinach wieczorno-nocnych. Reakcja popytu miała miejsce i rynek podszedł pod poziom TFR. Znaczna część scenariusza ujrzała zatem realizację.

Co na dziś ?

Dow Jones 30 w godzinach południa (według czasu w Polsce) we wtorek znajduje się w rejonach 34 100. Indeks, od kilku dni, pokazuje, że ma ochotę na wyższe zakresy, jednak nie potrafi zebrać siły. Czy notowania czekają na jakiś konkretny znak?

Scenariusz = indeks już w ruchu–>zejście w rejony TFR–>zebranie popytu–>skok do 34 250-34 300  

Wykres indeks Dow Jones 30 H1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 18.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: najstarszy indeks również czeka

Na wszystkich indeksach dalej oczekujemy na ten konrektny ruch, który wyniesie notowania na wyższe obszary. Nie udało się wczoraj, lecz miejsce i czas jeszcze jest. Warto będzie zatem obserwować, co pokaże rynek.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 18.04.2023

Konkluzja

Inwestorzy czekają dziś na kolejne raporty korporacyjne za I kwartał. Zdaje się, że dobre wyniki okazać się mogą bodźcem do wzrostów indeksów. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.