Dow Jones w tyle we wzrostach. Indeks w rejonach 33 600.

Dow Jones 30 wyniki gazeta
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zyskiwały podczas czwartkowej sesji. Inwestorzy przedłużyli skupowanie akcji w wyniku optymizmu w sprawie pułapu zadłużenia. Negocjacje w Kongresie posuwają się do przodu, a Izba Reprezentantów głosować może już w przyszłym tygodniu. Pozytywne nastroje towarzyszyły popularnym rynkom zza oceanu. Jednak we wzrostach w tyle jest Dow Jones. Wczoraj zyskał zdecydowanie mniej niż S&P 500 czy Nasdaq 100. Dziś indeks znajduje się w rejonach 33 600. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones w tyle we wzrostach

Znane indeksy z Nowego Jorku szły wczoraj przeważnie wyraźnie na północ. Tylko jeden, najstarszy z głównych indeksów nie wykazał konkretnego zysku. Dow Jones był w tyle we wzrostach. Jego notowania skoczyły o 0,34%, czyli w ujęciu nominalnym o 115 punktów. Indeks jako jedyny na Wall Street najmniej pewien jest tygodniowego zysku. Przed ostatnią sesją jest na plus o 0,71%.

Niewielkie zmiany na spółkach

W przeciwieństwie do pozostałych indeksów, na Dow Jonesie 30 było nad wyraz spokojnie. Niewielkie zmiany odnotowano na indeksowych spółkach. Lepiej wypadła jednak ogólnie strona wzrostowa, której przewodził Intel (NASDAQ:INTC). Akcje znanej spółki skoczyły o 2,81%. Wśród grupy stratnych spółek wyróżniło się Procter&Gamble (NYSE:PG), a jego wycena spadła o 1,64%.

Punkt widzenia dzienny: indeks w rejonach 33 600

Najstarszy indeks na Wall Street pokusił się wczoraj o realizację podawanego scenariusza. Treść prognozy brzmiała: „Scenariusz = zejście i nadbicie TDP–>ruch przełamujący wczorajsze szczyty–>podejście do TFR”. 

FP Markets

Indeks Dow Jones 30 na początku rzeczywiście zszedł i nadbił poziom TDP, w taki sposób, że dotknął średniej SMA 88. Tam pozostał przez kilka godzin. Rynek do ruchu wzrostowego dołączył dopiero w godzinach wieczorny. Przełamując środowe szczyty, do końca sesji dobił do TFR.

Co na dziś ?

Na wykres Dow Jonesa 30 patrzymy w piątek na kilka godzin przed sesją amerykańską. Indeks znajduje się teraz w rejonach 33 600. Tym samym oscyluje nieopodal dziennego oporu (TFR). Taka sytuacja sprawia, że indeks może dziś cofnąć.

Scenariusz = nadbicie TFR–>zejście do 33 500–>re-test od dołu strefy 33 500-33 600–>zejście do 33 400 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 19.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones nie śmiały do powrotu w rejony 33 785

Indeks Dow Jones nie wygenerował wczoraj tak silnego podejścia, jak pozostałe indeksy.  W konsekwencji nie udało mu się podejść do istotnej strefy, czyli okolic 33 785. Najstarszy na Wall Street sygnalizuje, że potrzebuje więcej siły do sięgnięcia tych rejonów. Taką mógłby zebrać po cofnięciu. Dziś wykres ma charakter poglądowy, a nowy scenariusz pojawi się w przyszłym tygodniu.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 19.05.2023

Konkluzja

Dzisiaj uwaga inwestorów skupi się na wypowiedziach członków Rezerwy Federalnej. Szczególnie oczy skierowane będą na jej przewodniczącego, Jerome Powella. Szef Fed zabierze głos o godzinie 17 (czas w Polsce). Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.