Dow Jones trwa w spadku. Notowania walczą o zakres średniej.

New York
J2T Trade

Rynki akcji na Wall Street w większości zakończyły środową sesję na plusie. Pozytywne nastroje pojawiły się po kolejnym, niższym odczycie inflacji w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu roczne tempo wzrostu cen wyniosło 4,9%. Zamknięcie giełd w Nowym Jorku pokazało, iż z głównych indeksów jedynie najstarszy z nich stracił. Dow Jones trwa tym samym w dalszym spadku. Dziś przed sesją indeks wykazuje mieszane nastroje, a notowania walczą o zakres średniej. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones trwa w spadku

Amerykański indeks Dow Jones 30 okazał się jedyny stratnym. Najstarszy na Wall Street trwa w spadku już trzeci dzień z rzędu. W środę, 10 maja wykazał jednak najmniejszą obniżkę względem poprzednich sesji. Dow Jones spadł o 0,09%, czyli o 30 punktów. Po trzech dniach indeks ma 0,44% tygodniowej straty, która nie rzutuje znacząco na ogólny wynik.

Przepychanka wśród składowych

Spółki budujące najstarszy indeks zza oceanu nie potrafiły wybrać kierunku. Na Dow Jonesie obserwowano przepychankę wśród składowych, a nieco lepsze okazała się strona spadkowa. Najgorzej wypadło American Express (NYSE:AXP), którego wycena spadła o 3,06%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się Salesforce.com (NYSE:CRM), a jego akcje wzrosły o 1,82%.

Punkt widzenia dzienny: notowania walczą o zakres średniej

Na indeksie Dow Jones 30 sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Choć rynek pokazał dobre nastroje przed sesją, jak pozostali, generował zdecydowanie silniejsze spadki. One zaprowadziły go najniżej w rejony 33 300 i dopiero tam popyt reagował. Nie zdołał on za wiele ugrać, gdyż indeks dobił średniej SMA 88.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś od rana notowania Dow Jonesa walczyły o zakres średniej. Walkę, jak na razie wygrywa strona podażowa. Niemniej nie przekreśla to szans na ruch wzrostowy podczas dzisiejszej sesji.

Scenariusz = nadbicie TDP (33 408)–>zebranie popytu–>budowa schematycznego wzrostu–>powrót powyżej 33 650 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 11.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones bez wzrostu

Sytuacja Dow Jonesa w tym tygodniu wygląda mizernie. Indeks nie potrafi poderwać się do wzrostu i pozostaje kolejny dzień bez niego. Zdaje się, iż czujność na rynku jest usypiana. Pytanie czy jakikolwiek wzrost pojawi się w tym tygodniu.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 08.05.2023

Konkluzja

Dziś uwaga skupia się na cotygodniowych danych z rynku pracy o inflacji producentów. Inwestorzy śledzić będą odczyty już w pre-markecie. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.