Dow Jones spada w obliczu gorszych danych. Strata 0,82%.

224
J2T Trade

Główne amerykańskie indeksy giełdowe kontynuowały spadki w czwartek. Indeks Dow Jones 30 obniżył się 0,82%. Sesja upłynęła pod znakiem gorszych danych napływających zza oceanu. Co pokaże pierwsza sesja w lipcu?

Spadkowe półrocze

Czwartkową sesje najstarszy amerykański indeks giełdowy zakończył ze stratą rzędu 0,82%. Była to trzecia w tym tygodniu handlowym stratna sesja dla Dow Jones 30. Czerwiec zakończony został z rekordowym poziomem zmienności w tym roku. Amerykański indeks Dow Jones 30 stracił w czerwcu 6,71%. W całym drugim kwartale indeks spadł natomiast o ponad 11%. Co więcej zakończone wczoraj pierwsze półrocze było najgorszym od 1962 roku.

Walgreens Boots

Spółka Walgreens Boots wchodzi w skład każdego z trzech głównych indeksów z amerykańskiego parkietu. Pod względem zmienności zdominowała wszystkie inne spółki z trzech indeksów. Straciła na notowaniach 7,27%. Spadkowych komponentów było wczoraj zdecydowanie więcej. Jedynie 8 spółek zyskało w czwartek. Po zyskownej stronie wyróżniło się The Travelers, które zyskało 2,01%.

Różne odczyty

Indeks cen wydatków konsumpcyjnych za maj nie zmienił swojej wartości względem poprzedniej wartości. Wynik zmiany okazał się jednak gorszy niż się spodziewano.

FP Markets

Podany odczyt z Departamentu Pracy okazał się lepszy niż poprzedni. Liczba złożonych wniosków o zasiłek spadła do 231 tysięcy względem poprzedniego okresu.

Gwałtowny spadek nastąpił w przypadku zmiany wydatków osobistych w maju. Biuro statystyczne podało, że wydatki zmieniły się o 0,2% względem poprzedniej wartości.

Kontynuacja danych

Dziś opublikowane zostaną dane z sektora przemysłu. Za czerwiec podana zostanie wartość wskaźnika PMI i ISM. W przypadku obu analitycy szacują spadek wartości. Najpierw podany zostanie odczyt dotyczący wskaźnika PMI. O godzinie 16 natomiast przedstawiona zostanie wartość wskaźnika ISM.

Punkt widzenia – 30 500 odwiedzone

Rynek wykonał wczoraj jako pierwsze zejście do poziomu TSS, czyli 30 472. Zebrana na tym poziomie siła popytowa, wygenerował ruch wzrostowy do poziomu TDP, czyli 30 966. Poziom ten okazał się jednak oporem dla indeksu. Utworzony impuls sprowadził indeks w godzinach nocnych do poziomu TSS.

Obecnie rynek znajduje się powyżej poziomu TFS. Poniżej przedstawione zostały dwa scenariusze na dzisiejszą sesję.

Scenariusz główny – wzrostowy

W scenariuszu wzrostowym zakładam, że rynek najpierw powróci do poziomu TFS, skąd wygeneruje ruch wzrostowy. Targetem w przypadku realizacji będzie poziom TDP. Ewentualnie gdy presja popytowa będzie większa celem może być zakres średniej kroczącej SMA 88.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 01.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Spadek mógłby się odbyć na następującej zasadzie. W pierwszym ruchu rynek może podejść do średniej. Następnie to z jej zakresu wygenerowany zostanie ruch spadkowy, po utworzeniu oporu na poziomie TDP. Przecena będzie mogła się odbyć do poziomu 30 710.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 01.07.2022

Konkluzja

Przypuszczam, że indeks podejmie się dziś realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę wszystkie podane poziomy i założenia. Nie wykluczam realizacji scenariusza spadkowego. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 31 471

TFR : 31 219

TDP : 30 966

TFS : 30 717

TSS : 30 472

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.