Dow Jones przy 34 000. Indeks może podciągnąć wzrost.

J2T Trade

Znane akcje notowane na giełdzie w Nowym Jorku zakończyły wtorkowe zmagania wyraźnie powyżej kreski. Pozytywne nastroje u inwestorów udzieliły się za sprawą najnowszych danych z gospodarki. Aktualizacje w postaci raportów zasygnalizowały, że gospodarka pozostaje odporna pomimo obaw o recesję. Krajowy rynek mieszkaniowy okazał się wytrzymały, a odczyt nowych zamówień na dobra trwałe zaskoczył analityków. Na wczorajszym optymizmie skorzystał najstarszy z Wall Street. Dow Jones wylądował wczoraj przy 34 000. Znajduje się obecnie w dogodnej pozycji. Indeks może bowiem podciągnąć wzrost. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones zyskowny we wtorek

Najstarszy z głównych indeksów na Wall Street, czyli Dow Jones 30 zaprezentował się z dobrej strony. Amerykański Dow Jones okazał się zyskowny we wtorek. Notowania indeksu trzydziestu spółek wzrosły ogólnie o 0,63%. Taki wynik bezpośrednio przelicza się na 212 punktów zysku. Wczorajszy ruch był o tyle ważny, że indeks przerwał sześciodniową serię spadkową.

Dominacja wzrostów widoczna

Budujące indeks Dow Jones 30 spółki pokazały się z lepszej strony we wtorek. Dominacja wzrostów była doskonale widoczna. Najlepiej wśród zyskownych wypadł Intel (NASDAQ:INTC). Akcje giganta technologicznego wzrosły o 2,28%. Wśród stratnej części znalazło się jedynie siedem spółek. Najgorzej spisało się Walgreens Boots (NASDAQ:WBA), którego wycena spadła o 9,34%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones przy 34 000

Najstarszy z indeksów na Wall Street wypełnił cel, który wskazywaliśmy we wczorajszej analizie. We wtorek pisaliśmy: „Scenariusz = powrót powyżej średniej SMA 88–>re-test od góry–>podejście do 34 000”.

FP Markets

Zanim indeks przystąpił do realizacji wczorajszego pomysłu, zaczął od zejścia do TDP (33 716). W tych rejonach po otwarciu giełd odnalazł siłę do wzrostu. Rynek następnie rzeczywiście powrócił powyżej średniej SMA 88. Kolejno wykonany został re-test tego zakresu od góry, a potem zaliczony został cel w postaci 34 000.

Co na dziś ?

Na wykres Dow Jonesa 30 patrzymy przed południem w środę, 28 czerwca. Na dobrych kilka godzin przed sesją indeks znajduje się w rejonach 34 000. Indeks ma realną szansę na dalszy ruch wzrostowy.

Scenariusz = zejście do SMA 88–>zebranie popytu–>ruch do 34 200

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 28.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks podąża za scenariuszem

Indeks Dow Jones jako jedyny z amerykańskich trwa w scenariuszu przedstawionym na ten tydzień. Oczekujemy zatem, że będzie go kontynuował w najbliższych godzinach.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 28.06.2023

Konkluzja

Dziś uwaga inwestorów kieruje się na spotkanie liderów trzech banków centralnych. Jerome Powell wraz z Christine Lagarde i Andrew Bailey’em będą wypowiadać się o 15:30 (godzina otwarcia giełd w USA). Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 251

TFR : 33 980

TDP : 33 716

TFS : 33 456

TSS : 33 203

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.