Dow Jones przedłużył zejście. Indeks odwiedził poziom 33150.

Spadki na giełdzie w USA
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych przeważnie straciły w czwartek, 11 maja. Negatywne nastroje na rynku zza oceanem wywołane zostały rozczarowującym, cotygodniowym raportem z rynku pracy. Pesymistyczna narracja utrzymała się ze względu na opinię Międzynarodowego Funduszu Walutowego. MFW zauważyło, że brak spłaty zadłużenia spowoduje „bardzo poważne reperkusje” dla amerykańskiej gospodarki. Dow Jones 30 okazał się najgorszy na Wall Street. Najstarszy indeks przedłużył zejście z poprzednich dni. Podczas czwartkowej sesji indeks odwiedził poziom 33 150. Jak wygląda Dow Jones dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones przedłużył zejście

Wśród amerykańskich indeksów pod negatywnym względem wyróżnia się Dow Jones 30. W trwającym tygodniu (08.05-12.05) najstarszy na Wall Street pozostaje bez zysku. Wczoraj, czyli w czwartek przedłużył zejście, odnotowując najgorszą sesję w tym tygodniu. Notowania spadły o 0,66%, czyli o 222 punkty.

Wyraźna dominacja spadkowej części

Spółki tworzące indeks Dow Jones 30 były ze sobą zgodne w czwartek, 11 maja. Zdecydowana większość spółek zyskała, a wyraźna dominacja spadkowej części udzieliła się również w postaci zmian. Najgorzej wypadło Walt Disney (NYSE:DIS), którego wycena spadła o 8,73%. Wzrost wykazało jedynie sześć spółek, a wśród nich najlepiej zaprezentowała się Coca-Cola (NYSE:KO).

Punkt widzenia dzienny: indeks odwiedził 33 150

Podobnie, jak w przypadku indeksu S&P 500, również Dow Jones 30 wygenerował solidne zejście po otwarciu giełd. Było ono tak gwałtowne, iż indeks odwiedził poziom TFS, czyli rejony 33 150. Spadki zostały wyhamowane dopiero w tym obszarze i kupujący w kolejnych godzinach próbowali odrabiać. Notowania nie zdołały jednak odrobić całego spadku i powróciły do 33 350.

FP Markets

Co na dziś ?

Najstarszy z indeksów na Wall Street przed piątkową sesją zyskuje. O godzinie 11 (czas w Polsce) podbija do poziomu 33 500. Indeks powrócił powyżej TDP, zatem możemy poruszyć wątek wzrostowy.

Scenariusz = podbicie do średniej–>pełne zbadanie nastawienia na średniej SMA 88–>wygenerowanie wzrostu do 33 800

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 12.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja indeksu Dow Jones 30

Indeks Dow Jones 30 po raz kolejny znalazł się na wsparciu i ponownie z niego odbija. Dopóki indeks utrzymuje strefę 33 090-33 335 ma nadal szansę na ruch wzrostowy.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 12.05.2023

Konkluzja

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy zwrócą uwagę na szacunki Uniwersytetu Michigan dotyczące nastrojów konsumentów. Jednak dane mogą zostać potraktowane spokojnie, a na rynku odbyć się może uczciwa walka popytu i podaży. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.