Dow Jones poniżej 34 000. Indeks bez siły do wzrostu.

J2T Trade

Główne indeksy z Nowego Jorku zakończyły środową sesję poniżej kreski. Uwaga inwestorów skierowała się w stronę przemówienia Jerome Powella. Przewodniczący Fed zeznawał przed Kongresem i swoimi wypowiedziami wywołał niepokój u rynkowych obserwatorów. Powell podtrzymał wczoraj swoje stanowisko, że dalsze podwyżki mogą się jeszcze pojawić. W wyniku, na swój sposób, jastrzębiego przesłuchania oberwały popularne akcje. Negatywne nastroje przełożyły się na spadek najstarszego indeksu na Wall Street. Dow Jones zszedł poniżej 34 000. Kolejnego dnia patrzymy na ten rynek. Wydaje się, że indeks jest bez siły do wzrostu. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones stracił najmniej

Patrząc na wczorajsze zachowanie indeksów z Wall Street, najlepiej poradził sobie Dow Jones. Najstarszy indeks stracił najmniej. Kurs Dow Jonesa 30 spadł w środę o jedyne 0,30%. Dla tego indeksu oznaczało to 100 punktów straty.

Indeks ciągnięty w dół

Spółki należące do indeksu trzydziestu spółek w większości postawiły wczoraj na spadki. Najgorzej, tak jak na pozostałych indeksach, spisał się Intel (NASDAQ:INTC). Akcje tej spółki spadły o 6%. Po drugiej stronie wyróżniło się UnitedHealth (NYSE:UNH). Wycena tej spółki wzrosła o 1,57%.

Punkt widzenia dzienny: Dow Jones poniżej 34 000

Dow Jones wykonał zgoła inny ruch względem tego, którego się spodziewaliśmy. Podążył za resztą indeksów z Wall Street i wykazał zejście. Wczoraj próbował swoich sił w zejściu do poziomu TFS (33 855) to się jednak nie powiodło, gdyż spadki zostały zatrzymane tuż nad 33 900. Rynek wówczas powrócił do 34 100 i na zakończenie sesji wykonał zejście do 34 000.

FP Markets

Co na dziś ?

Dzisiaj przed sesją indeks cofa. Znajduje się już wyraźnie poniżej 34 000 i sięga właśnie TFS. Indeks wchodzi tym samym do zakresu, z którego może reagować. Czy rzeczywiście odbije?

Scenariusz = ruch do 34 000–>przełamanie–>podejście do średniej SMA 88 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 22.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks bez wzrostu

Dow Jones nie wykonał ruchu tak jak byśmy to sobie życzyli. Indeks schodzi i znajduje się coraz bliżej istotnego rejonu, czyli 33 785. Jest to obszar, który musi zostać wybroniony, jeżeli rynek chce rosnąć.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 22.06.2023

Konkluzja

W pre-markecie pojawią się dzisiaj dane z rynku pracy. W trakcie sesji, podobnie jak wczoraj, zeznawać będzie Jerome Powell. Inwestorzy ponownie skupią się na wypowiedziach prezesa Fed. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 608

TFR : 34 355

TDP : 34 102

TFS : 33 855

TSS : 33 608

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.