Dow Jones poniżej 33 785. Indeks najsłabszy na Wall Street.

J2T Trade

Piątkowa sesja z dnia 23 czerwca przyniosła straty głównym indeksom z Nowego Jorku. Nastroje negatywne widoczne były na przestrzeni całego zakończonego tygodnia, a ostatnią sesją je zwieńczono. Amerykański media wskazują, że piątkowy pesymizm wynikał także z danych dotyczących aktywności biznesowej w USA. Podczas ostatniej sesji najmniej stracił Dow Jones 30. Mimo to jednak indeks był najsłabszy na Wall Street pod względem tygodniowym. Rozpoczyna się nowy, ostatni tydzień handlu w czerwcu. Dow Jones znajduje się obecnie poniżej 33 785. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Indeks najsłabszy na Wall Street

Najstarszy z głównych indeksów za oceanem, czyli Dow Jones 30 najmniej stracił podczas piątkowej sesji. Tego dnia notowania amerykańskiego Dow Jonesa spadły o 0,65%. Było to jednoznaczne z obniżką kursu o 219 punktów.

Choć w piątek Dow Jones stracił najmniej, w zakończonym tygodniu spisał się zupełnie inaczej. Indeks był najsłabszy na Wall Street w dniach 19.06-23.06. W omawianym okresie stracił 1,67% i przerwał trzytygodniową serię strat.

Niewielkie zmiany na indeksowych spółkach

Składowe Dow Jonesa 30 opowiedziały się podczas ostatnich zmagań za spadkami. Grupa czerwonych była bardzo liczna, a jedynie cztery spółki z całego indeksu wykazały wzrost. Warto zauważyć również, że w piątek odnotowano niewielkie zmiany na indeksowych spółkach. Największą zmienność osiągnęło Cisco (NASDAQ:CSCO), którego akcje spadły o 1,55%. Po stronie wzrostów najlepiej wypadł Intel (NASDAQ:INTC). Notowania spółki wzrosły o zaledwie 0,89%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: indeks w niezbyt ciekawym położeniu

Dow Jones podążając za resztą indeksów stracił w piątkowym pre-markecie. Po otwarciu giełd w USA walczył jednak o kierunek i finalnie wygrały wzrosty. Niemniej należy zauważyć, że podczas walki indeks zszedł w rejony 33 650. Zyski podczas piątkowej sesji trwały do godzin wieczornych. Tuż przed jej końcem natomiast notowania runęły i Dow Jones wylądował w rejonach 33 700.

Co na dziś ?

W poniedziałkowe południe indeks Dow Jones 30 oscyluje w rejonach 33 700. Rynek znajduje się w niezbyt ciekawym położeniu i tylko silny impuls może wyrwać go z impasu.

Scenariusz = powrót powyżej 33 800–>re-test od góry–>powrót do 33 980

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 26.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Dow Jones poniżej 33 785

Niezakończona została saga związana z Dow Jonesem i poziomem 33 785. Rynek tym razem testuje go od góry i stoi przed chwilą prawdy. Jeżeli zdoła utrzymać 33 785 może wykonać pewnym impuls wzrostowy. Ten mógłby zaprowadzić go znacznie wyżej.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 26.06.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się ostatni tydzień handlu na rynkach w czerwcu. Inwestorzy wracają na główne parkiety giełdowe i pokażą swoje nastawienie. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 251

TFR : 33 980

TDP : 33 716

TFS : 33 456

TSS : 33 203

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.