Dow Jones płaski w czwartek. Indeks z problemem wzrostu.

Nyse-posąg
J2T Trade

Popularne nowojorskie akcje w większości wzrosły podczas czwartkowego dnia handlu. Pozytywne nastroje zawdzięczono sektorowi technologicznemu, który pokazuje swoją atrakcyjność. Niemniej walka o kierunek była widoczna. Rynki do spadku skłaniały natomiast kolejne zeznania Jerome Powella. Prezes Fed potwierdził wczoraj, że bardzo prawdopodobne wydają się dwie podwyżki w 2023 roku. Podział nastawienia inwestorów najlepiej widoczny był po najstarszym indeksie. Dow Jones był płaski w czwartek. Indeks handluje ostatnio z problemem wzrostu. Czy zdecyduje się na konkretny ruch w górę? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones płaski w czwartek

Amerykański indeks Dow Jones 30 wyróżnił się na tle pozostałych podczas czwartkowej sesji. Najstarszy na Wall Street swoim wynikiem oddał dokładny charakter wczorajszych zmagań. Dow Jones był płaski w czwartek.

Podział nastawienia

Spoglądając już na wczorajszą tabelę notowań warto zaznaczyć, że w pierwszej chwili kłóci się ona z wynikiem indeksu. Przede wszystkim większość spółek zyskała, choć przewaga nie była znacząca. Również po stronie wzrostów stanęły ważne spółki. Liderem okazało się Merck&Co (NYSE:MRK), którego wycena wzrosła o 2,30%. Wśród stratnej części obserwowane były natomiast generalnie większe zmiany. Najgorzej wypadł Boeing (NYSE:BA), a jego akcje spadły o 3,05%. Argumenty po jednej i drugiej stronie były podobnego kalibru w skutego czego inwestorzy obserwowali podział nastawienia.

Punkt widzenia dzienny: indeks nadbił poziom 34 000

Podczas czwartkowych zmagań mogliśmy zaobserwować realizację jedynie fragmentu podawanego scenariusza. Wczoraj skupiliśmy się na: Scenariusz = ruch do 34 000–>przełamanie–>podejście do średniej SMA 88”.

FP Markets

Rynek po otwarciu giełd wygenerował wzrost. W niecałą godzinę wykonał ruch do 34 000. Jednak popyt wówczas ustąpił i indeks jedynie nadbił ten poziom. Rynek stracił pęd i skoncentrował się na rejonach 33 900. Dopiero w godzinach wieczornych pojawiło się jeszcze jedno podejście do 34 000. Jednak ono również było słabe.

Co na dziś ?

W piątek, 23 czerwca przed sesją obserwujemy zachowanie Dow Jonesa 30. Indeks nie wygląda na chętnego do reakcji wzrostowej, lecz na Wall Street startuje dziś moim zdaniem z najlepszej pozycji.

Scenariusz = utrzymanie TFS (33 855)–>podejście do 34 000–>pokonanie i utrzymanie się powyżej–>powrót do 34 100

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 23.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja indeksu

Z zaplanowanego na ten tydzień scenariusza nic się nie udało. Niestety indeks znów powraca w rejony 33 785, co budzi wątpliwości dotyczące przyszłego wzrostu.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 23.06.2023

Konkluzja

Na dziś nie zaplanowano ważniejszych danych gospodarczych. Inwestorzy śledzić będą wstępne raporty dotyczące aktywności gospodarczej w różnych sektorach. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 34 608

TFR : 34 355

TDP : 34 102

TFS : 33 855

TSS : 33 608

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.