Dow Jones nie nacieszył się zyskami. Indeks bada średnią.

NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe wtorkową sesję handlową kończyły na mieszanych poziomach. Wśród inwestorów panowała niezgodność względem nastrojów. Dzieje się tak, ze względu oczekiwania na głosowanie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia. Na Wall Street stratę wykazał wczoraj najstarszy indeks. Dow Jones 30 nie nacieszył się zyskami. Indeks zszedł i bada średnią. Taka sytuacja z pozoru gra na jego korzyść. Jak dokładnie wygląda indeks? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones nie nacieszył się zyskami

Początek nowego, niepełnego tygodnia rozpoczął się od strat tylko dla jednego indeksu z Nowego Jorku. Dow Jones 30 zapisał wtorkową sesję na minus. Indeks stracił 0,15%, co odpowiada 50 punktom straty. Tym samym indeks nie nacieszył się zyskami z poprzedniej (piątkowej sesji).

Akcje znów w przecenie

Firmy budujące najstarszy z głównych indeksów na Wall Street, opowiedziały się wczoraj przeważnie za spadkami. Akcje popularnych spółek znów znalazły się w przecenie. Najgorzej wypadło Merck&Co (NYSE:MRK), które straciło 1,71% i wycofało zyski z piątkowej sesji. Liderem wśród wzrostów był natomiast Intel (NASDAQ:INTC). Wartość papierów udziałowych tej spółki skoczyła o 3,41%.

Punkt widzenia dzienny: brak specjalnego ruchu Dow Jones

Również najstarszy z indeksów wykonał ruch, którego oczekiwaliśmy. Założenia brzmiały następująco: Scenariusz = zejście do TFR (33 053)–>re-test od góry–>wejście w konsolidacje”. 

FP Markets

Po otwarciu giełd rynek wykonał zejście do zaznaczonego poziomu TFR, a nawet delikatnie go nadbił. Rynek skupił się bardziej na średniej i to ją zbadał od góry. Następnie wrócił powyżej TFR i dziś wpada w bezruch dookoła średniej SMA 88.

Co na dziś ?

O godzinie 13 (czas w Polsce) patrzymy na indeks Dow Jones 30. Rynek walczy teraz na zakresie średniej SMA 88. Jak na razie wygląda na to, jakby chciał ją re-testować od dołu i zejść. Jednak szerszy kontekst pozwala myśleć o wzroście.

Scenariusz = powrót powyżej 33 100–>re-test TFR od góry–>podejście do TSR (33 305) 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 31.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks nie wraca do strefy 33 090-33 335

Dow Jones pokazać miał raczej utrzymywać się w strefie 33 090-33 335, aniżeli z niej wychodzić. Notowania znajdują się poniżej tego obszaru, co nieco komplikuje sprawę. Niemniej utrzymywana średnia SMA 200, chroni rynek przed spadkiem (jak na razie).

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 31.05.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy czekają na publikację Beżowej Księgi. Raport wydawany na dwa tygodnie przed posiedzeniem Fed, obrazuje sytuację w różnych okręgach. Pojawi się on w godzinach wieczornych i przynieść może zmienność. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 33 305

TFR : 33 053

TDP : 32 800

TFS : 32 551

TSS : 32 306

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.