Dow Jones najmniej stracił. Na Wall Street nadal niepewnie.

Nyse-posąg
J2T Trade

Nowojorskie indeksy giełdowe okazały się gorsze w czwartek, 20 kwietnia. Z głównych indeksów najmniej stracił Dow Jones. Najstarszy na Wall Street wylądował niżej o 0,33%. Choć końcowa zmienność była wczoraj wyższa, na Wall Street nadal jest niepewnie. Dziś giełda otworzy się po raz ostatni w tym tygodniu. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dow Jones najmniej stracił

Wczoraj dalej byliśmy świadkami niezgodnych nastrojów inwestorów. Jednak tym razem różnica w nastawieniu była nieco bardziej wyraźna. Zamknięcie pokazało, że zmiany na Wall Street były wyższe. Najmniej w czwartek stracił Dow Jones 30. Najstarszy z indeksów stracił 0,33%, co przekłada się na 110 punktów straty. Warto zauważyć, że w przypadku tego indeksu była to już trzecia z rzędu sesja na minus.

Notowania spółek przeważnie poniżej kreski

Firmy tworzące indeks Dow Jones 30 były wczoraj ukierunkowane. Notowania spółek kończyły czwartkową sesję przeważnie poniżej kreski. Liderem wśród strat była spółka Verizon (NYSE:VZ). Kurs akcji spółki zjechał wczoraj ogólnie o 3,65%. Po stronie wzrostów wyróżniło się Walgreens Boots (NASDAQ:WBA), którego wycena spadła o 1,55%.

Punkt widzenia dzienny: notowania Dow Jonesa 30 krążą wokół TDP

Dow Jones 30 po czwartkowym otwarciu pokazywał mieszane nastroje. Odmiennie od innych indeksów w pierwszej godzinie stracił. Dopiero po 16 (według czasu w Polsce) indeks wykonał podbicie. Sięgnął do godzin wieczornych zakresu średniej SMA 88 i tam popyt ustąpił. Przeciwne siły wzięły sprawy w swoje ręce. Indeks wymazał wieczorem zyski i wyszedł na drobny minus.

FP Markets

Co na dziś ?

Należy zauważyć, że indeks cały czas bada i szuka miejsca w okolicach poziomu TDP. Jednak poziomi ten zdaje się być coraz słabszy. Z tej uwagi dziś przyjrzymy się bliżej spadkowi.

Scenariusz = podejście do SMA 88–>zebranie podaży–>zejście poniżej ostatnich dołków 

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał H1 21.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: czas obserwacji

Scenariusze podawane na cały tydzień uległy już negacji. Z tego względu jedynie pozostało obserwować, jak indeks zachowa się wobec ważniejszej strefy.

Wykres indeks Dow Jones 30 D1
Indeks Dow Jones 30 interwał D1 21.04.2023

Konkluzja

Kończy się już najnudniejszy tydzień w tym roku. Indeksy dostaną chwile przerwy, a inwestorzy będą mogli przygotować się do końca miesiąca.

TSR : 34 309

TFR : 34 057

TDP : 33 804

TFS : 33 555

TSS : 33 310

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.